Udana inauguracja roku. Lwy zdobyły Dolny Śląsk

Udana inauguracja roku. Lwy zdobyły Dolny Śląsk - Zdjęcie główne

SportZ bardzo dobrej strony w pierwszym spotkaniu w 2018 roku zaprezentowali się dziś koszykarze Polfarmexu Kutno. Lwy po raz drugi w sezonie okazały się lepsze od Śląska Wrocław. Tym razem podopieczni Jarosława Krysiewicza pokonali rywala 79-57, a najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Zębski, który zapisał na swoim koncie 18 oczek.

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem wyrównanej gry po obu stronach parkietu. Z czasem zarysowała się jednak minimalna przewaga gospodarzy, którzy zdołali odskoczyć od Lwów na cztery oczka (8-4). Na odpowiedź Farmaceutów nie musieliśmy czekać długo. Dzięki punktom Marka oraz celnemu rzutowi zza łuku Sobczaka w połowie kwarty to Lwy prowadziły bowiem 9-8. Wraz z upływającym czasem Śląsk zdołał co prawda z nawiązką odrobić minimalną stratę (14-17), ale ostanie słowo należało do kutnian. Wynik kwarty na pięć sekund przed jej zakończeniem ustalił Janiak, który udanie wszedł pod kosz, zapewniając Lwom dwupunktowe prowadzenie (19-17).

Od początku drugiej odsłony Polfarmex kontynuował dobrą i skuteczną grę. Z dystansu nie pomylił się Pawlak. Punkty dołożył również Wojdyła i po niespełna trzech minutach Farmaceuci powiększyli swoją przewagę do siedmiu oczek (26-19). Kilkupunktowe prowadzenie Lwów utrzymywało się w kolejnych akcjach i na 2:51 minuty przed końcem połowy, po dwóch skutecznych osobistych Janiaka, Polfarmex odskoczył od Śląska na dziewięć oczek (35-26). W końcówce wrocławianie zdołali odrobić zaledwie trzy oczka, więc do szatni w lepszych nastrojach schodzili podopieczni Jarosława Krysiewicza, prowadząc 37-31.

Po zmianie stron niewiele zmieniło się w grze obu ekip. Wrocławianie próbowali odwrócić losy spotkania, ale Lwy skutecznie hamowały ich zapędy, za każdym razem odpowiadając celnym trafieniem (48-40). Rozpędzeni kutnianie nie zwolni tempa również w ostatnich akcjach i do decydującej o zwycięstwie kwarty przystępowali z trzynastopunktową zaliczką (59-46).

Ostatnie dziesięć minut meczu nie przyniosło zaskakującego zwrotu akcji. Polfarmex utrzymywał wysoką przewagę, dokładając do niej kolejne punkty i pieczętując tym samym kolejny ligowy triumf. Ostatecznie koszykarze Lwów po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od ekipy ze stolicy Dolnego Śląska, tym razem pokonując rywala 79-57.

WKS Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 57-79 (17-19, 14-18, 15-22, 11-20)

WKS: Grzelińśki 13, Bluma 12, Mroczek-Truskowski 7, Dziewa 7, Michałek 6, Kutta 6, Pławucki 5, Ratajczak 1, Musiał 0, Żeleźniak 0.

Polfarmex: Zębski 18, Sobczak 17, Janiak 11, Wojdyła 10, Szwed 7, Tradecki 5, Marek 4, Pawlak 4, Kobus 3