Udana inauguracja wiosny w wykonaniu kutnowskich piłkarzy. KS wysoko wygrywa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Dziś swój pierwszy mecz po przerwie zimowej rozegrali piłkarze KS-u Kutno. Na swoim obiekcie wygrali z Borutą Zgierz strzelając cztery bramki. Goście zdołali tylko raz posłać piłkę do bramki.

Boruta Zgierz zdecydowanie nie ma szczęścia do KS-u Kutno. Jesienią na swoim stadionie piłkarze tej drużyny przegrali z kutnianami 1:2, z kolei dziś piłka czterokrotnie wpadała do ich bramki. Zgierzanie odpowiedzieli jednym trafieniem.

W 19. minucie piłkę do bramki Boruty skierował Arkadiusz Ramel. Jedenaście minut później bramkarza gości pokonał Marcin Kacela.

Boruta odpowiedziała bramką kontaktową strzeloną tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania. Jej autorem był Jakub Dydak.

Na kolejne trafienie czekaliśmy do 75 minuty. Wówczas KS podwyższył swoją przewagę po trafieniu Dawida Telestaka. Już minutę później ze swojego drugiego gola cieszył się Kacela, który ustrzeliwując dublet ustalił wynik spotkania na 4:1 dla KS-u.

- Było to ciężkie spotkanie. Zawsze pierwszy mecz w rundzie to duża niewiadoma, tym bardziej w tym roku kiedy start jest tak wcześnie. Gry nie ułatwiało też boisko. Także dziękuję chłopakom za korzystny wynik. Przez większość czasu dominowaliśmy i kontrolowaliśmy grę lecz zdarzyły nam się 2 momenty, zarówno w I jak i w II połowie, w których rywal osiągnął przewagę. Na szczęście w tych minutach „ na posterunku” był Michał Sokołowicz. Cieszy bramka Arka Ramela, który swoją dobrą formę strzelecką ze sparingów przenosi na ligę. Super, że nasi najlepsi strzelcy z rundy jesiennej tzn. Dawid Telestak oraz Marcin Kacela powiększyli dorobek bramkowy. To pozwala optymistycznie patrzeć na kolejne mecze jeżeli chodzi o naszą grę w ofensywie - komentuje dla facebookowego profilu KS Kutno trener Jacek Walczak.

Po dzisiejszym meczu KS Kutno zajmuje siódme miejsce w tabeli. Kutnianie mają na swoim koncie 37 oczek. O dwa punkty wyprzedza ich Sokół Aleksandrów Łódzki, AKS SMS Łódź i Orkan Buczek. Trzy punkty za KS plasuje się RKS Radomsko.

Tabeli przewodzi Widzew II Łódź z 56 punktami. Drugi jest GKS Bełchatów (52 pkt), a trzecia Polonia Piotrków Trybunalski (41 pkt).

Skład KS-u na mecz z Borutą: Michał Sokołowicz, Eryk Padzik, Wiktor  Florczak, Dominik Głowiński ( 88’Yanev),  Tomasz Dąbrowski (71’ Mateusz Ostrowski), Piotr Kasperkiewicz (78’ Mateusz Maryniak), Adrian Kralkowski ( 88’ Bartosz Tomczak), Wojciech Skawiński (58’ Krzysztof Felczak), Dawid Telestak, Arkadiusz Ramel (58’ Piotrowski), Marcin Kacela.

Następny mecz drużyna prowadzona przez trenera Jacak Walczaka rozegra już w najbliższy weekend. Wówczas to KS Kutno zmierzy się na wyjeździe z drużyną PKS Polonia Piotrków