Wielki sukces kutnianina. Pobił rekord i został Mistrzem Świata! (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja:

Wielki sukces kutnianina. Pobił rekord i został Mistrzem Świata! (ZDJĘCIA) - Zdjęcie główne
Zobacz
5
zdjęć

SportOgromnym sukcesem zakończył się dla kutnianina udział w Mistrzostwach Świata Federacji GPC w Trójboju Siłowym. Nasz krajan przywiózł z czempionatu złoty medal, bijąc przy tym dotychczasowe rekordy!

Kutnianin mistrzem świata!

Zawody zostały rozegrane w dniach 10 - 13 października w miejscowości Trnava (Słowacja), a wzięło w nich udział około 800 zawodników z kilkudziesięciu krajów świata.

Nasz kraj reprezentował Antoni Kaliński. Kutnianin, startując w kategorii wagowej do 60.0. kg i grupie wiekowej 70-74 lat, zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata w wyciskaniu na ławeczce leżąc.

Mało tego - osiągając wynik 96.0 kg, ustanowił nowy rekord świata w swojej kategorii - i wagowej i wiekowej!