[ZDJĘCIA] Radość przy Kościuszki. KS Kutno zwycięża i melduje się w III lidze!

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Zwycięsko dla piłkarzy KS SandBus Kutno zakończyło się ostatnie spotkanie przed własną publicznością w tym sezonie. Po zaciętym, choć niezbyt porywającym widowisku, podopieczni Dominika Tomaczaka pokonali Broń Radom 1:0. Zdobyty dziś komplet punktów zagwarantował kutnianom utrzymanie w III lidze.

Zarówno pierwsza, jak i druga połowa meczu były dość bezbarwne. Pierwsze minuty należały do drużyny gości, którzy stworzyli sobie parę dogodnych sytuacji, jednak nie przełożyło się to na zdobycie bramki. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło - "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić". Tak też było i w tym przypadku.

W 31. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Maciej Kowalczyk umieścił piłkę w siatce, dając KS-owi prowadzenie. Bramka gospodarzy wyraźnie podcięła skrzydła radomianom. Chwile przebłysku w ich wykonaniu pojawiły się tuż po przerwie, lecz brakowało postawienia kropki nad "i". Spory w tym udział miał bramkarz KS-u, Patryk Wolański, który po jednej ze składnych akcji przyjezdnych popisał się kapitalną interwencją, parując futbolówkę na rzut rożny.

Koniec końców, żadna z drużyn nie zdołała już zmienić wyniku spotkania i po 90. minutach gry na tablicy utrzymał się wynik 1:0 dla gospodarzy.

KS Kutno - Broń Radom 1:0 (1:0).

'31 - Kowalczyk

KS Kutno: Wolański - Sobczak, Kowalczyk, Kacela, T. Dąbrowski, Wielgus, Szarpak, Dynel, Szczytniewski, Kralkowski, Kasperkiewicz.

Broń: Zacharski - Machajek, Jagiełło (46 Pociecha), Wrześniewski, Olszewski, Miyamoto, Dias, Wolski (64 Lesniewski), Goljasz, Hernandez, Kielak (64 Śliwiński).