Reklama

2 lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie

Opublikowano:
Autor:

2 lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku miną już 2 lata odkąd młodzi mieszkańcy Kutna i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. Niegasnące zaangażowanie dzieci, rodziców, trenerów, a także lokalnych władz w rozwój inicjatywy widać od samego startu.– W działalność naszego klubu od jego początków włączyło się prawie 150 osób – mówi Damian Lech, trener i koordynator Akademii w Kutnie. – Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu – podkreśla.

Trenerzy Akademii, pochodzący z Kutna i okolic, doskonale znają lokalną specyfikę. Obecnie pod swoją opieką mają około 30 dzieci (w tym także dziewczynek), które regularnie uczęszczają na piłkarskie zajęcia. Każde z nich ubezpieczone jest od wypadków na boisku, a także w drodze na turnieje, np. w ramach jednych z największych rozgrywek dla najmłodszych w Europie Środkowo-Wschodniej: Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich czy Reiss Cup. Jak mówią szkoleniowcy, ta liczba nie jest żadną przeszkodą w efektywnym i atrakcyjnym prowadzeniu zajęć dla najmłodszych.

– W naszym klubie przygotowujemy konspekty treningowe dedykowane pod każdą kategorię wiekową. Inny sprzęt przydaje się dla 4-latków, a inny dla dzieci starszych. Najmłodsi nie mogą uczyć się gry zbyt dużymi piłkami czy rozgrywać swoich meczów na bramki przeznaczone dla seniorów. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się na zachodzie, z którego czerpiemy najlepsze wzorce, a co najważniejsze, wprowadzamy je z sukcesem także w Akademii w Kutnie – stwierdza Trener Damian Lech.

Warto dodać, że w Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika. Jest to możliwe dzięki temu, iż biorą oni udział w stażach zagranicznych, a także dokształcają się dzięki specjalnie wyodrębnionej jednostce w klubie – Dziale Sportu, która stale współpracuje z m.in. Herthą Berlin – dwukrotnym mistrzem Niemiec czy Twente Enschede – mistrzem Holandii z 2010 roku, zdobywcą m.in. Ligi Europy i Pucharu Holandii.
Rozkwit Akademii w Kutnie aktywnie monitoruje także jej Patron – Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi.

– Po tych kilku latach widzę, że całe Kutno może być dumna z pracy jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Kutno słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubu – chwali król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07.

Z nadejściem kolejnego roku działalności Akademii w Kutnie, koordynator Klubu Damian Lech z optymizmem patrzy w piłkarską przyszłość.

–Zapraszamy wszystkie dzieci na treningi zapoznawcze podczas których także rodzice mogą zobaczyć jak wyglądają zajęcia sportowe prowadzone przez kompetentne osoby, które mają w sobie ogromną pasję i zaangażowanie.

Zajęcia odbywają się w sali przy Zespole Szkół nr 3 im. W. Grabskiego na ulicy Kościuszki 24 w Kutnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE