Reklama

Reklama

3. miejsce młodych piłkarzy z Kutna na turnieju w Koninie

Opublikowano: śr, 2 gru 2015 11:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 28 i 29 listopada piłkarze trenujący na co dzień w Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie wzięli udział w turnieju mikołajkowym REISS CUP, który obył się w Koninie w Hali Rondo. Na miejscu pojawiło się kilkuset kibiców, w tym także rodziny uczestników, które wspólnie uczestniczyły w wielkim piłkarskim święcie!Dwudniowe rozgrywki przygotowano dla niemalże 600 dzieci z różnych kategorii wiekowych – począwszy od 4-latków, kończąc na piłkarzach urodzonych w 2006 roku. W Hali Rondo w sobotę swoje mecze rozgrywali najmłodsi. Chociaż w ich spotkaniach nie liczono zdobytych bramek (zgodnie z filozofią Akademii, uczy się ich podstawowych zasad związanych futbolem, a dobra zabawa daje odpowiednie bodźce do rozwoju), nie zabrakło wielu emocji. Do Konina przyjechały zespoły z Gniezna, Inowrocławia, Koła, Kutna, Rychwała, Słupcy, Ślesina, Turku i Wrześni.

Reklama

W niedzielę na parkiet wybiegli 9 i 10-latkowie. Pierwszą turę rozgrywek wygrała drużyna ze Słupcy pod wodzą Macieja Rozmarynowskiego, natomiast popołudniem puchar wzniósł team z Gniezna, która pokonała w finale podopiecznych Pawła Mirkiewicza z Koła. Młodzi piłkarze z Kutna pokazali się z dobrej strony, odpadając dopiero w półfinałach, wygrywając w meczu o 3. miejsce z Rychwałem 2-1 w karnych (1-1 w regulaminowym czasie gry).

– Podopieczni naszego klubu po raz kolejny udowodnili, że turniej piłkarskie organizowane przez Akademię to nie tylko wysoki poziom sportowy, ale także ogromne emocje, wiele uśmiechu oraz gra z zasadami fair play w gronie rówieśników. Wszystko, co najlepsze jeszcze przed nami, czeka nas pracowity rok i wierzymy, że w kolejnym turnieju zaprezentujemy się jeszcze lepiej, bo mamy dobre możliwości, aby zrealizować taki cel – podsumował Michał Ziuko, Trener i Koordynator Akademii Piłkarskiej Reissa w Kutnie.

Podsumowaniem rozgrywek była ceremonia wręczenia nagród – pamiątkowych medali i mikołajkowych upominków dla wszystkich oraz zwycięskich pucharów.

W trakcie REISS CUPÓW 2015 prowadzona jest także sprzedaż cegiełek i kalendarzy Akademii, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Wojtusia, który w swoim niemal 2-letnim życiu przeszedł już operacje na sercu i przeponie, zakażenie organizmu bakteriami e-coli, zapalenie płuc i piasek w nerkach. Obecnie niezbędne jest wszczepienie sztucznych zastawek do serca. Koszt takiego zabiegu to około 40 tysięcy Euro. Stan serca Wojtusia może pogorszyć się w każdej chwili, dlatego cenna jest każda złotówka, która przybliży chłopca do operacji w niemieckim Münster.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)