Reklama

32 miliony za plac Wolności. Boczkaja: "Raczej do przyjęcia"

Opublikowano:
Autor:

32 miliony za plac Wolności. Boczkaja: "Raczej do przyjęcia" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu mieszkańców Kutna z niecierpliwością czeka na rewitalizację pl. Wolności i Rynku Zduńskiego. Inwestycja ma być realizowana w ramach projektu pn. "Rewitalizacja najstarszej historycznej części Kutna" Mamy dla nich dobre wieści o których dziś w mediach społecznościowych poinformował Jacek Boczkaja.

- Dziś otworzyliśmy oferty na przebudowę Placu Wolności. Wpłynęły dwie oferty: Unibet z Bielska Podlaskiego za 31.888.000 zł i konsorcjum MCC i firmy Molewski za 32.680.000 zł. Cena raczej do przyjęcia. Po zbadaniu ofert podejmiemy decyzję, mam nadzieję pozytywną, o realizacji zadania - pisze Jacek Boczkaja.

Przypomnijmy, czego dotyczyć mają prace na placu Wolności i Rynku Zduńskim w ramach „Rewitalizacji najstarszej historycznej części Kutna”.

Górna płaszczyzna Placu Wolności zostanie wyrównana do poziomu posadzki przy północnej pierzei, w dolnej będzie znajdował się parking.

Od strony południowej płytę placu ukształtowano tak, aby spod posadzki wydobywała się płynąca tafla wody. Rewitalizowana infrastruktura objęta zostanie ze względów bezpieczeństwa monitoringiem miejskim oraz pozbawiona zostanie barier architektonicznych, z myślą o przystosowaniu jej do potrzeb osób niepełnosprawnych i ograniczonych ruchowo. Na Placu Wolności w okresie letnim będzie również organizowane kino plenerowe.

Rynek Zduński z kolei jest najstarszym kutnowskim placem targowym, ukształtowanym w średniowieczu. W ramach planowanych prac przebudowane zostaną nawierzchnie wraz z nową organizacją przyległych im miejsc parkingowych i wyposażeniem przestrzeni w nowe, liczne elementy małej architektury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE