Reklama

500+ do zwrotu? Kutnowskie rodziny muszą oddać świadczenie

Opublikowano:
Autor:

500+ do zwrotu? Kutnowskie rodziny muszą oddać świadczenie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 48 mln złotych w 2017 roku zostało pobrane w nieprawidłowy sposób w ramach programu "Rodzina 500 plus". Część polskich rodzin musi oddać pieniądze. Nie ominie to również rodzin z Kutna. Ile ich jest i jaką kwotę muszą zwrócić?

Sprawa nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych w większości dotyczy rodzin, które w poprzednim okresie 2016/2017 pobierały świadczenia na pierwsze dziecko (deklarowany dochód 800 zł netto na osobę w rodzinie).

- Najczęstszym powodem nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych było niezgłoszenie przez Świadczeniobiorców do tutejszego Ośrodka zmian w sytuacjach dochodowych rodzin, czyli np. podjęcia pracy zarobkowej - informuje Marta Michalska-Miklas, inspektor Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie.

Zgodnie z zapisem ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci w przypadku wystąpienia zmian mających wpływ na prawo do świadczenia wychowawczego osoba otrzymująca świadczenie wychowawcze jest obowiązana do niezwłocznego powiadomienia o tym organu właściwego wypłacającego to świadczenie.

- W 2017 r. nasz Ośrodek wydał decyzje o nienależnie pobranym świadczeniu 72 rodzinom. Stan należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych na koniec lutego 2018 r. wynosił 49 300 tys. zł - informuje inspektor.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE