Reklama

Reklama

6 tys. zł dla kutnowskich placówek. Wyjątkowa uroczystość w „Tęczy” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wyjątkowe wydarzenie miało dziś miejsce w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie. Podopieczni ośrodka otrzymali 3 tys. zł, które Kutno wygrało w ramach Olimpiady Miast. Warto wspomnieć, że to nie jedyne miejsce, które dostało taką sumę. Wygrana trafiła także do Czterech Łap w Żychlinie.

Reklama

- Konkurs Olimpiada Miast był organizowany przez szkoły Pascal i odbywał się we wszystkich miastach w których mamy oddziały naszej szkoły. Chodziło o to, że wybieraliśmy jedną placówkę zajmującą się dziećmi i jedną placówkę zajmującą się zwierzętami, na którą chcemy przekazać wygrane środki. W Kutnie jest to POW „Tęcza” i schronisko Cztery Łapy – Żychlin - mówi Klaudia Lenarczyk, sekretarz Szkoły Pascal w Kutnie.

Warto wspomnieć, że Kutno pokonało w konkursie m.in. takie miasta jak: Grudziądz, Płock, Włocławek, Zawiercie czy Ełk. Oprócz wspomaganych placówek, nagrody otrzymali też najlepsi gracze z danych miast – czekały na nich konsole Xbox i gry planszowe Monopoly.

- Konkurs polegał na graniu w grę, w której zdobywało się punkty dla danego miasta. W każdej grze uczestnik zdobywał punkty, które stopniowo powiększały pulę miasta i jego. Całość trwała od 10 czerwca do 10 sierpnia 2021 r. Kutno wygrało, więc darowiznę w wysokości 3 tys. zł przekazaliśmy do wybranych wcześniej placówek – komentuje sekretarz szkoły.

Podczas uroczystego wręczenia nagrody w POW „Tęcza” przekazano podziękowania, symboliczne upominki i dyplomy. Nagrodę złożono na ręce dyrektor placówki Doroty Ćwirko-Godyckiej. Zapytani o wykorzystanie nagrody, wychowawcy i podopieczni zgodnie stwierdzili, że pieniądze na pewno się przydadzą, a nawet pojawiły się już pomysły jak je wykorzystać. 

Stowarzyszenie Cztery Łapy także otrzymało już darowiznę, a jej wręczenie miało miejsce kilka dni temu w siedzibie Szkoły Pascal w Kutnie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE