Reklama

Reklama

Niedokończone prace i porozjeżdżane ścieżki w Parku Wiosny Ludów. Co dalej z uszkodzoną zielenią? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 27 sierpnia 2021 08:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kutnowskim Parku Wiosny Ludów prowadzono prace związane z usunięciem uszkodzonych konarów drzew i wywróconych korzeni, które pozostały po kapryśnej w ostatnim czasie pogodzie. Jak jednak twierdzi jeden z naszych czytelników, zniszczenia po wykonywanych robotach nieusuwane są od ponad tygodnia.

Reklama

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dwóch mężczyzn zatrzymanych przez kutnowskich funkcjonariuszy. Ukradli… 13 kg cukierków!

Ostatnie ulewy i silny wiatr spowodowały spore zniszczenia drzew w Parku Wiosny Ludów, a na zwisające konary czy wywrócone korzenie nie trudno było się natknąć. W związku z tym podjęto decyzję o usunięciu zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców części drzew. Jak jednak twierdzi jeden z naszych czytelników, miejsca gdzie odbywały się prace są nieuporządkowane od ponad tygodnia, a rozkopane ścieżki i przywiązane do drzew taśmy wyglądają nieestetycznie. 

- Tydzień temu byłem w Parku Wiosny Ludów i zauważyłem duże zniszczenia powierzchni trawiastych. Prawdopodobnie było to związane z jakąś wycinką drzew. Dzisiaj byłem ponownie i dalej tragicznie wyglądają tereny zielone. Pniaków już nie ma, ale jest błoto na porozjeżdżanych ścieżkach i taśmy przywiązane do drzew – relacjonuje czytelnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Czytelnik wspomniał również, że wykonawca robót powinien w jakiś sposób uporządkować rozkopany teren, a władze miasta skontrolować przebieg prac. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Co czeka wicedyrektora Bartosza Serendę w kutnowskim szpitalu? "Musimy traktować pacjenta jak klienta" [ZDJĘCIA]

Zapytaliśmy Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Kutnie, kto odpowiada za tego typu inwestycje i z jakiego powodu usunięcie szkód pozostawionych przez ciężki sprzęt do tej pory się nie odbyło. Jak się okazuje, prace nadal się nie zakończyły ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, natomiast po ich wznowieniu wykonawca uporządkuje i wyrówna teren. 

Poniżej pełna odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

- Anomalie pogodowe występujące w ostatnim czasie (ulewy, silny wiatr) spowodowały w Parku Wiosny Ludów liczne uszkodzenia drzew w postaci wiszących konarów czy wywrotów korzeni. W celu usunięcia zwisających konarów zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców na teren parku musiał wjechać ciężki sprzęt – informuje Joanna Brylska z Biura Prasowego kutnowskiego magistratu - Z uwagi na problemy z prowadzeniem prac porządkowych ze względu na podmokły teren roboty zostały wstrzymane, a teren w pewnych miejscach nadal jest ogrodzony taśmą i nieuporządkowany. W przyszłym tygodniu prace będą  kontynuowane i po ich zakończeniu wykonawca wyrówna i uporządkuje nawierzchnię uszkodzonych terenów zielonych.

W galerii znajdują się zdjęcia nadesłane przez czytelnika, pokazujące jak w tej chwili wygląda część Parku Wiosny Ludów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE