Reklama

Afera mieszkaniowa umorzona. Zdaniem śledczych nie było przestępstwa

Opublikowano:
Autor:

Afera mieszkaniowa umorzona. Zdaniem śledczych nie było przestępstwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Rejonowa w Kutnie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie afery mieszkaniowej związanej z nieprawidłowym przydziałem mieszkań w kutnowskim magistracie.- Nie dopatrzyliśmy się ustawowych znamion czynu zabronionego przewidzianego przez prawo karne - informuje Sławomir Erwiński, Prokurator Rejonowy w Kutnie. Radni, którzy złożyli zawiadomienie nie kryją rozczarowania.

Decyzję o odmowie wszczęcia postępowania prokuratura podjęła jeszcze w ostatnich dniach lutego. Jak podkreśla prokurator, czym innym jest prawo administracyjne czy niedopełnienie obowiązków służbowych, a czym innym kodeks karny. Prokuratura nie wyklucza jednak zainicjowania postępowania administracyjnego w tej sprawie.

- Po uprawomocnieniu się naszej decyzji sprawdzimy, czy uchwały Rady Miasta i zarządzenia prezydenta w tej sprawie były podejmowane zgodnie z prawem lokalnym. Jeśli okaże się, że nie to podejmiemy takie kroki, by podobne sytuacje nie zdarzały się w przyszłości - dodaje Erwiński.

Przypomnijmy, że o możliwości popełnienia przestępstwa powiadomili śledczych radni miejscy: Krzysztof Wacław Dębski, Aleksandra Koszada (oboje z SLD) i Włodzimierz Klimecki (PiS). Od momentu otrzymania decyzji prokuratury mają siedem dni na złożenie zażalenia. Rajcy nie kryją rozczarowania.

- Trudno dyskutować z takim orzeczeniem - mówi A. Koszada. - Problem jednak pozostał. Naszym zdaniem postępowanie wiceprezydenta Jacka Boczkai i radnego Tomasza Michalskiego było niewłaściwe. Zresztą reakcja społeczeństwa na sposób przyznawania mieszkań komunalnych w mieście była jednoznaczna. Na dniach podejmiemy decyzję, czy składać zażalenie.

Zadowolenia nie kryje włodarz Kutna.

- O szczegółach będzie można rozmawiać po otrzymaniu decyzji prokuratury. Cieszę się jednak z takiego obrotu sprawy. Od początku podkreślałem, że nieprawidłowości były, ale o przestępstwie nie ma mowy - komentuje prezydent Zbigniew Burzyński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE