Akademicy zwyciężyli w Opolu!

Akademicy zwyciężyli w Opolu! - Zdjęcie główne

WydarzeniaAZS WSGK Pol Fol Kutno ponownie okazał się lepszy od zespołu AZS Politechnika Opolska. Rewanżowe spotkanie w Opolu zakończyło się zwycięstwem kutnian, którzy wygrali 85:70. Swój mecz wygrali także kutnowscy młodzicy U-14, którzy zagrali z UMKS Piotrcovia.

Pierwsza konfrontacja AZS-ów z Kutna i Opola odbyła się jesienią. Wówczas kutnowska drużyna przed własną publicznością zwyciężyła 80:71.

Dziś w Opolu AZS WSGK nie dał gospodarzom okazji do rewanżu. Swą przewagę zawodnicy zaznaczyli już w pierwszej kwarcie, wygrywając aż 30:15. Druga kwarta to przebudzenie Opolan, którzy rzucili aż 20 oczek, pozwalając przy tym kutnianom na ugranie jedynie 7 punktów.

Trzecia kwarta to znów dominacja kutnian, którzy zwyciężyli 27:13. Ostatnia odsłona meczu była najbardziej wyrównana, nieznacznie lepsi okazali się opolanie, którzy wygrali 22:21. Kolejne ligowe zwycięstwo odniósł jednak AZS WSGK Pol-Fol Kutno.

Ciężkie spotkanie czeka jednak AZS WSGK za tydzień. Akademicy we własnej hali podejmować będą Księżaka Łowicz. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem łowiczan, którzy na włanym terenie wygrali 99:91. Czy kutnowska publiczność obejrzy rewanż na rywalach zza miedzy, przekonamy się już w sobotę.

AZS Politechnika Opolska - AZS WSGK Kutno 85:70 (15:30, 20:7, 13:27, 22:21)

* * *

Wygraną zanotowali także młodzicy U-14 AZS WSGK. W hali kutnowskiego Gimnazjum nr 1 pokonali UMKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 67:60. Punktacja: Jakub Świątek - 22, Michał Haczyk - 18, Witold Guz - 15, Tomasz Frontczak - 8, Dariusz Kasprowicz - 2, Mateusz Rusek - 2, Filip Urbańczyk - 0, Michał Stasiak - 0, Tomasz Paliwoda - 0, Kamil Katarzyński - 0, Karol Czekalski - 0. Trener: Karol Jażdżewski.