Reklama

Reklama

Akcja kutnowskiej policji. Zwracają uwagę na...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Akcja kutnowskiej policji. Zwracają uwagę na... - Zdjęcie główne

Kutnowska drogówka prowadzi akcję "Prędkość" | foto poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj kutnowska drogówka prowadzi działania policyjne pn. „Prędkość”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu kutnowskiego.

Reklama

Policjanci z kutnowskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści!

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - zaznacza podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Policjanci podkreślają, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Im wieksza prędkość tym dłuższa droga hamowania, gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy