Reklama

Reklama

Akcja kutnowskiej policji. Zwracają uwagę na...

Opublikowano: 27 listopada 2020 11:05
Autor: toza | Zdjęcie: poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Dzisiaj kutnowska drogówka prowadzi działania policyjne pn. „Prędkość”. Celem działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Kierowcy powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu kutnowskiego.

Reklama

Policjanci z kutnowskiej drogówki zwracają szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami. Z powodu nadmiernej prędkości na drogach giną nie tylko kierujący samochodami i pasażerowie, ale także piesi i rowerzyści!

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - zaznacza podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno.

Policjanci podkreślają, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Im wieksza prędkość tym dłuższa droga hamowania, gorsze postrzeganie otoczenia przez kierowców i ograniczony odbiór informacji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

  Vivat

  Redahtorze. Od kiedy Kutno ma policję? Kto tą" kutnowską policją" dowodzi?Pewnie redahtor jest po kutnowskiej maturze.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -3

  kutnowiak

  Policja zasłużyła na szacunek nie interweniując, gdy śmierdziele atakowały kościoły, drogówka zasłużyła na szacunek blokując w Warszawie dojazd na Marsz Niepodległości. Za co zapłacił im Czarzasty i Szelguś-Wilguś. W Kutnie popisała się kilka lat temu gdy w czasie jakiegoś biegu, w niedzielę skutecznie na całe godziny odcięła dojazd zachodniej części Kutna do szpitala. "zawróć i w lewo, tam będzie stał patrol, oni wiedzą" Drugi patrol"trzeba zawrócić i w prawo tam drogówka stoi, oni wiedzą"

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

   kutnianin

   Ja ci mogę przytoczyć wiele przykładów, gdy policja nie zasłużyła na szacunek. Choćby fontanna, jeśli chodzi o nasze podwórko.

   • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

    kutnowiak

    A którą wieczorówkę szanowny pan inżynier ukończył?

    • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

     observer

     A ty, która wieczorówkę skończyłeś miłośniku bandytów w mundurach. Znalazł się piewca chwały atakujących kobiety , dziewczęta, posłanki. Ale jak trzeba "wejść na twardo" i interweniować wobec osób "o słusznej posturze" to już słabiej jest, a i wpierd.........l się zalicza, you tube pełen filmików