Reklama

"Akcja pasy". Skontrolowano 64 pojazdy

Opublikowano:
Autor:

"Akcja pasy". Skontrolowano 64 pojazdy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 28 stycznia roku policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania „Pasy”. Na terenie powiatu kutnowskiego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 64 pojazdy.Ujawnili 61 wykroczeń, w tym 30, gdzie kierujący nie posiadali zapiętych pasów bezpieczeństwa. Stosowanie pasów bezpieczeństwa znacznie zwiększa szanse przeżycia podczas zdarzenia drogowego. Analizy wypadków drogowych wskazują, że zderzenie samochodu z przeszkodą przy prędkości 80 km/h jest niemal zawsze śmiertelne dla osób, które nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Podczas wypadku osoba podróżująca z tyłu, która nie zapięła pasów, może swoim ciężarem, pomnożonym przez prędkość pojazdu, uderzyć tak mocno w przednie siedzenie, że złamie fotel zabijając kierowcę lub pasażera z przodu. Wsiadając do samochodu powinniśmy pamiętać, że poduszka powietrzna zabezpiecza kierującego i pasażerów tylko i wyłącznie w przypadku stosowania pasów bezpieczeństwa. Osobom, które nie stosują się do obowiązujących przepisów grożą surowe kary.

Kierowca jadący bez wymaganych pasów otrzyma mandat w wysokości 100 złotych i 2 punkty karne. Za przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami wysokość mandatu będzie wynosiła 150 złotych, a na koncie kierowcy doliczone zostanie 6 punktów karnych. Za przewożenie pasażera bez pasów kierowca otrzymuje 100 złotych mandatu i 4 punkty karne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE