Reklama

Reklama

Akcja policji na drogach. Lepiej zdjąć nogę z gazu

Opublikowano: pt, 31 lip 2020 07:29
Autor:

Akcja policji na drogach. Lepiej zdjąć nogę z gazu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policyjne patrole na terenie całego kraju od rana sprawdzają stosowanie się kierujących do obowiązujących przepisów w szczególności dotyczących prędkości. Kaskadowy pomiar polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.

Reklama

- Działania takie mają również charakter prewencyjny. Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami również na kwestie kierowania pod wpływem alkoholu czy innych środków.

- Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego - podkreślają policjanci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)
 • rok temu | ocena +1 / -1

  prednison

  Psy gończe węszą. Najlepiej z premedytacją polować na mandaty. Kwintesencja psiarni!

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Beata

  Zapraszamy na ul Rolniczą i dalej w stronę Głogowca, Florek, Michałów wyścigi małolatów, ktoś wreszcie zginie zapraszamy Policję.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Lolek

  Zapraszam drogówkę na skrzyżowanie dróg 92 - 60 - 702 wyjazd z Oś Łąkoszyn. Jazda na czerwonym i blokowanie skrzyżowania to jest tu normalka. To cud że tu jeszcze nie doszło do tragedi.