Reklama

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek w święta - u kierowcy wykryto narkotyki. Usłyszał zarzuty, jest wniosek o areszt

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Tragiczny wypadek w święta - u kierowcy wykryto narkotyki. Usłyszał zarzuty, jest wniosek o areszt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Rejonowa w Kutnie bada okoliczności wypadku do którego doszło 25 grudnia br., a wyniku którego śmierć poniosło dwóch mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. Zatrzymany został 23 – letni kierowca Audi A8. Dotychczas przeprowadzone badania wykazały w jego organizmie obecność narkotyków.

Dzisiaj jeszcze podjęta zostanie decyzja, co do zarzutów. Jak wynika z dokonanych ustaleń, do zdarzenia doszło w dniu 25 grudnia br. przed godziną 22 w Kutnie na przejściu dla pieszych 29 listopada. Kierujący Audi A8 w kolorze czarnym wjechał na pasy na skrzyżowaniu przy ulicy 29 listopada i potrącił dwóch przechodzących mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. Obydwaj ponieśli śmierć na miejscu. Jeden z pokrzywdzonych został odrzucony kilkanaście metrów na bok, natomiast drugi przez pewien czas znajdował się na masce samochodu. Przed mężczyznami szły kobiety, które zdążyły opuścić przejście. Prawdopodobne jest, że Audi A8 wjechało na skrzyżowanie przy zielonej sygnalizacji świetlnej. Mimo to wszystko wskazuje na to, że kierowca naruszył zasady ruchu drogowego.

- Kierujący Audi 23 – latek był co prawda trzeźwy, jednakże przeprowadzone dotychczas testy i badania pozwoliły na stwierdzenie w jego organizmie obecności narkotyków. Ustalenia w tym zakresie wymagają pogłębienia. Spowodowane skutki w postaci śmierci dwóch osób, siła uderzenia i uszkodzenia stwierdzone w samochodzie mogą pośrednio wskazywać na prędkość, którą poruszał się kierowca. Zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Kutna i od niedawna był właścicielem samochodu, którym śmiertelnie potrącił dwóch mężczyzn - informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Dzisiaj jeszcze podjęte zostaną decyzje, co do zarzutów. Dotyczyć one mogą spowodowania pod wpływem środków odurzających wypadku drogowego w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby, co jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12. Audi A8 było sprawne techniczne. Odbywają się sądowo–lekarskie sekcje zwłok ofiar wypadku.

Osoby, które były świadkami zdarzenia, mają informacje mogące przyczynić się do odtworzenia jego przebiegu proszone są o zgłaszanie się do kutnowskiej prokuratury bądź do KPP w Kutnie.

[AKTUALIZACJA, godz. 18.11]

- 23 latek usłyszał zarzuty dotyczące spowodowania pod wpływem środków odurzających wypadku drogowego w wyniku którego śmierć poniosło 2 mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności w wymiarze do lat 12. Nie przyznał się i odmówił wyjaśnień. Kierowany jest wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - poinformował nas Krzysztof Kopania.

Dodaje, że dzisiaj odbyły się sekcje ofiar, wstępne ustalenia wskazują że zginęli na skutek doznanych obrażeń. Z pewnością konieczne będzie powołanie biegłego, którego opinia będzie pomocna w rekonstrukcji wypadku i sprecyzowaniu prędkości z którą poruszył się 23 latek przed potrącenia mężczyzn.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE