Reklama

[AKTUALIZACJA] Wyciek gazu na strefie! Kilkanaście osób w szpitalach

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Wyciek gazu na strefie! Kilkanaście osób w szpitalach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do wycieku amoniaku doszło dziś po godz. 20:00 w jednym z kutnowskich zakładów.

Chodzi o zakład mieszczący się w kutnowskiej strefie przy ul. Południowej. Na miejscu działania prowadzi 6 zastępów straży pożarnej: 4 z JRG Kutno oraz po 1 zastępie OSP z Wroczyn i Komadzyna.

- Do godz 22:00 do szpitala trafiło 6 pacjentów z zakładu Animex w Kutnie - informuje Justyna Solą, rzecznik prasowy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

[AKTUALIZACJA I]

Jak udaje nam się nieoficjalnie ustalić, do szpitala w Kutnie, a także innych w naszym regionie, trafiło około 16 osób. Na miejscu działają cztery zespoły ratownictwa medycznego. Przed przyjazdem służb z zakładu ewakuowało się ok. 85 osób.

[AKTUALIZACJA II]

W przestrzeni technicznej, w której znajdowała się instalacja przesyłowa, doszło do pęknięcia uszczelki i niewielkiego wycieku amoniaku. Instalacja została natychmiast odłączona jeszcze przez pracowników zakładu Animex. Wyciek został usunięty, a wszyscy pracownicy ewakuowali się na zewnątrz.

- Po przybyciu naszych jednostek na miejsce, zastępy udały się na rozpoznanie i dokonano pierwszych pomiarów. Równocześnie zajęto się osobami ewakuowanymi, które zgłaszały się z dolegliwościami typu mdłości. Takich osób było ok. 25 i im udzielono kwalifikowaną pierwsza pomoc do momentu przyjazdu zespołów ratownictwa medycznego na miejsce - informuje st. kpt. Zdzisław Pęgowski, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

Ostatecznie 16 osób zostało przetransportowanych na SOR-y w Kutnie, Łęczycy i Łowiczu. 9 natomiast nie wymagało hospitalizacji. W zakładzie strażacy dokonali ponownych pomiarów, przystąpili do przewietrzania pomieszczeń, a zwłaszcza tej części, gdzie znajdowała się instalacja. Ostatnie pomiary wykonano na części produkcyjnej zakładu. Stężenie substancji wynosiło wówczas 0-1 ppm, czyli był to wynik nie zagrażający życiu i zdrowiu. Podwyższony był on natomiast jeszcze w przestrzeni technicznej. Około godziny 22:55 działania zakończono, a pracownicy wrócili z powrotem na halę produkcyjną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE