Reklama

Reklama

[AKTUALIZACJA/ZDJĘCIA] Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami: ''Kutno dotykają problemy służby zdrowia''

Opublikowano: 9 czerwca 2020 16:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutno odwiedził Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat na urząd prezydenta RP w tegorocznych wyborach. Każdy z przybyłych na dzisiejsze spotkanie wyborcze mógł zadać pytanie politykowi ubiegającemu się o stanowisko głowy państwa i zamienić z nim kilka słów.

Reklama

Kosiniak-Kamysz w ramach kampanii wyborczej odwiedził dziś województwo łódzkie. Przed przyjazdem do Kutna był w Łowiczu, Łęczycy, Ozorkowie, Aleksandrowie Łódzkim i Zgierzu.

W naszym mieście pojawił się po. godz. 18. Wziął udział w spotkaniu wyborczym zorganizowanym na ul. Królewskiej.

Poseł Paweł Bejda zapowiadając dzisiejsze spotkanie w Kutnie stwierdził, że Władysław Kosiniak-Kamysz jest otwarty na sugestie wyborców i jeśli tylko ktoś przyjdzie do niego z dobrym pomysłem, jest gotów wpisać go do swojego programu.

- To finał naszych dzisiejszych spotkań w woj. łódzkim. Dziękuję wam, że jesteście, że skorzystaliście z naszego zaproszenia. Chcę wam opowiedzieć o drodze do lepszej Polski. Głęboko wierzę, że Polska to nasza wspólna sprawa, dlatego startuję w tych wyborach – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz.

Wspomniał o swoim doświadczenie samorządowym, rządowym, a także pracy w opozycji. Stwierdził, że na głowie państwa spoczywa obowiązek zagwarantowania bezpieczeństwa Rzeczpospolitej.

- Sojusze są bardzo ważne, obecność w NATO i Unii Europejskiej, bardzo ważne jest uzbrojenie naszej armii. Ważne jest to, w jakim stopniu jesteśmy gotowi na różnego rodzaju wyzwania, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Ale najważniejszą rzeczą, dla której ja startuję w tych wyborach, jest powrót normalności, współpraca między nami. Możemy się różnić, ale nie wolno nam się nienawidzić. To prowadzi do destrukcji i ostatecznie rozpadu naszego państwa. Tego powinna nauczyć nas historia – podkreślał W. Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że dziś nasz naród jest wyjątkowo podzielony, a społeczeństwo jest zatrute nienawiścią, która z sejmowej polityki wydostała się do polskich domów.

- Nie zgadzam się na to. Nie zgadzam się na takie zawłaszczanie państwa, na partyjniactwo, na upolitycznianie wszystkiego. Nie zgadzam się na te wyniszczające podziały. Nie zgadzam się na to, że przy wigilijnym stole nie można spokojnie porozmawiać, również o polityce – mówił kandydat na prezydenta.

Podkreślił, że w polityce współpraca mimo różnych poglądów i przekonań jest możliwa. Mówiąc o najważniejszych wyzwaniach w naszym kraju wymienił wyjście z kryzysu zdrowotnego.

- On ujawnił się jeszcze bardziej w dobie koronawirusa. Zobaczyliśmy, że kiedy struktury państwa są źle przygotowane, ale też kiedy ochrona zdrowia jest niedofinansowana, to dochodzi do sytuacji, w której jesteśmy w prawdziwej zapaści. Dziś w Łowiczu jedna z kobiet powiedziała mi „mój syn już nie czeka do lekarza, nie czeka w kolejce do specjalisty, bo on do tej kolejki już się nawet nie może zapisać, nikt w przychodni nie odbiera telefonów”. Problem niedofinansowania i zadłużania szpitali powiatowych dotyka również Kutna. Przez 30 lat nie została przeprowadzona reforma służby zdrowia, żaden rząd nie może powiedzieć, że zrobił wszystko – mówił Kosiniak-Kamysz.

Wskazał także, że lekarze i pielęgniarki często muszą borykać się z biurokracją, podczas gdy w tym czasie mogliby więcej uwagi poświęcać pacjentom.

Kolejny kryzys o którym mówił Kosiniak-Kamysz dotyczy gospodarki. Stwierdził, że pozapłacowe koszty pracy w Polsce są zbyt duże, a płace młodych ludzi w naszym kraju są nieporównywalnie niższe niż np. w Niemczech. Kosiniak-Kamysz jest zwolennikiem wprowadzenia dobrowolnego ZUS-u.

- Proponuję podniesienie kwoty wolnej od podatku. Proponuję dla tych, którzy już zapracowali na swoją emeryturę zwolnienie emerytury z podatków. Emerytura musi być bez podatków i bez składek, bo jest dzisiaj drastycznie zbyt niska – mówił.

Wyliczał, że społeczeństwo się starzeje, a młode osoby czasami nie są w stanie założyć rodziny m.in. przez problemy mieszkaniowe. Stwierdził, że program „Mieszkanie Plus” zaproponowany przez PiS okazał się fiaskiem i zaproponował swój pomysł.

- Brakuje dofinansowania do możliwości zakupu mieszkania. Wiele osób nie jest w stanie wziąć kredytu na mieszkanie. Stąd pomysł do programu alternatywnego do „Mieszkania Plus”, czyli 50 tysięcy złotych na wkład własny, żeby zakupić mieszkanie, lub wziąć kredyt na budowę domu – podkreślał W. Kosiniak Kamysz.

Trzecim wskazanym przez Kosiniaka-Kamysza kryzysem był kryzys ustrojowy. Tutaj – jak zaznaczał – jego pomysły i idee są bliskie poglądom Pawła Kukiza. Mówił o „Dniu referendalnym”, ustawie antykorupcyjnej i rozwiązaniach dotyczących wyboru prokuratora generalnego w wyborach powszechnych.

- Trzeba zreformować wymiar sprawiedliwości, on nie funkcjonuje dobrze. Tutaj PiS postawiło słuszną diagnozę, lecz zastosowało złe leczenie. Nie ma przyspieszonych postępowań, nie ma niższych kosztów sądowych. W wielu momentach w wymiarze sprawiedliwości jest bezczynność – wyliczał Kosiniak-Kamysz.

Kryzys ustrojowy – jak zaznaczał – doprowadza do sytuacji patologicznych, w których ludzie boją się publicznie (np. w mediach społecznościowych) mówić na kogo głosują, czy którego polityka darzą sympatią, a z którym się nie zgadzają.

- Ludzie boją się, że stracą pracę za swoje poglądy, bo wszystko jest monitorowane. To niedopuszczalne, nie zgadzam się na takie państwo, które traktuje nas jako poddanych, a nie jako gospodarzy. Trzeba dokonać wielu zmian, ale nie zrobimy tego bez rozmowy i współpracy. Wiem, że dzisiaj wielu będzie obiecywać „wyciągniętą dłoń”, „chodźmy wszyscy razem”, „budujmy wspólną Polskę”. Ale dzisiaj nie każdemu można dać wiarygodność, bo jak używają sformowań „chamska hołota” czy „zdradzieckie mordy” to nie są to słowa, które zachęcają do współpracy. Czy dalej chcemy tkwić w wojnie polsko-polskiej? – pytał Kosiniak-Kamysz.

Dodawał, że Polska musi być niezależna energetycznie i inwestować w odnawialne źródła energii.

- Szlag mnie trafia jak w ostatnich dwóch latach do Polski przyjeżdża 20 milionów ton węgla z Rosji, a polskie jabłka nie mogą jechać na wschód – grzmiał lider Ludowców.

Wspomniał również o chęci podjęcia takich ruchów jak wprowadzenie zerowego VAT-u na zdrową żywność, wspierania bezpośredniej sprzedaży i targowisk, czy wspierania samorządów.

Dodawał, że publiczne pieniądze powinny być inwestowane w oświatę czy infrastrukturę drogową, a nie ciągnące się latami działania, które pochłaniają dziesiątki miliardów złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (37)
 • rok temu | ocena +3 / -3

  Dociekliwy

  Wszyscy wiemy ze czas na zmiany !!! Polsce potrzeba świeżej krwi . Wszystkim postkomunistycznym partyjniakom MOWINY NIE !! Oni już mieli swoje 5 min.

 • rok temu | ocena +35 / -35

  emeryt

  Kosiniak oddaj moje pieniądze z OFE co żeś zapi****lił razem z rudym

  • rok temu | ocena +2 / -2

   Hehe

   I PiS poprawił więc jest z tam pewnie nic nie masz tak cię rozkradali. Wystarczy nie pracować i wtedy nic nie zabierają a tylko dają

   • rok temu | ocena +11 / -11

    Haha

    Hehe ty taż kradniesz to widać, słychać i czuć

  • rok temu | ocena +23 / -23

   też emeryt

   i moje też

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Jan

  A czemu to Tygrysek nie w klatce.

 • rok temu | ocena +10 / -10

  Andziejek

  PiS kolejny raz przekręciło podatników na kasę, tym razem na kwotę 200 milionów złotych. "Ministerstwo Zdrowia podpisało umowę z firmą z Lublina na dostawę 1200 respiratorów wartych blisko 200 milionów złotych. Po kontakcie z producentami sprzętu wskazanego w dokumencie. Żaden z nich nie sprzedał tych urządzeń spółce, która zawarła kontrakt z polskim rządem. " - wał za wałem, płaci podatnik, bogaci się partyjny koleś wraz z kolegami. Nie dość że w 2019 wynik finansowy Urzędu Skarbowego wskazał 93 miliardy nieściągniętego VAT'u to w dobie pandemii cudowna władza kręci kolejne lody: jak nie Szumowski to lewe przetargi na respiratory czy maseczki. Do tego dochodzą afery SKOK i GetBack które idą w kolejne kilkadziesiąt miliardów przekrętów na które pozwalało Ministerstwo Finansów przez ostatnie 4 lata. Naród ciemny sprzedaje się za 45 miliardów rocznie ( 500+ i emerytura+ ) w momencie gdy władza co roku na ponad 100 miliardów Was przekręca. 45 miliardów dzielone jest na kilka milionów rodzin i kilka milionów emerytów, a 100 miliardów dzielone na kilkadziesiąt osób z firmy zwaną "PiS". Jesteśmy również świadkami od czasów komuny dodruku pieniędzy - tak, PiS jako JEDYNA partia jest na równi z komunistami którzy takiego czynu się dopuścili. Oczka Wam się otworzą gdy socjal zniknie, a wszystkie braki w budżecie będziecie musieli łatać. Socjalu nie będzie a podatki, akcyzy, wysokie ceny w sklepach zostaną. Zamiast trwonić na pierdoły, odkładajcie - idzie czas ubóstwa i pracy, ciężkiej pracy.

 • rok temu | ocena +26 / -26

  obserwator

  Fajny ,, pomysł,, państwo bez podatków ,tylko z czego będzie żyła armia urzędników co z nic nie odpowiada . Nie płacić zus-u a co na starość , po prośbie tak jak pani Rodowicz . Za komuny jeździła porsche a teraz mówi że ma małą emeryturę . Sędziowie nie płacą zus , wojskowi , policja a emerytury największe . Tak może i pomysł dobry , każdy jest kowalem swojego losu . Ale rząd i tak ściągnie pieniądze z obywatela szybciej i więcej niż myślimy . Podniosą vat , akcyzę , podatek cukrowy , podatek od deszczu , bo zaczął padać , opłatę śmieciową , podatek katastralny bo Polacy mają piękne nieruchomości nawet w Kutnie .Przypomną sobie że był kiedyś podatek od środków transportu /prywatne samochody osobowe/ a w polskich rodzinach jest więcej niż jeden samochód . Pomysłów na ściągniecie pieniędzy z obywateli jest bardzo dużo .

 • rok temu | ocena +16 / -16

  mieszkaniec

  Napinajcie się dalej a Duda i tak wygra!!!!!!!!!!

  • rok temu | ocena +5 / -5

   Hehe

   Hehehe, widzę humor dopisuje. Ludzie w końcu otworzyli oczy więc nie ma szans....

 • rok temu | ocena +23 / -23

  patriota

  Każdy, tylko nie Duda i Bosak. Tych panów zapraszamy do krajów bliższych im ideologicznie - Rosja, Białoruś, Węgry, Korea Płn czekają na Was. Świetnie się tam odnajdziecie.

  • rok temu | ocena +12 / -12

   Xxxx

   I co bredzisz dawno byli u koryta co nie pamiętamy jak było w szpitalach likwidowali dzialy szpital w ruinę sie zamienil nawet na środki czystosci nie było ludzi z mieszkań wyrzucali dzieci musieli wyjechac a jakie emerycie mają Emerytury za te 30 lat pracy niech pracodawcy opłaca za te lata składki jak dostawali od lewaków przyzwolenia na NIE odprowadzanie składek co bylo Polacy białymi murzynami to trzeba być człowiekiem zeby tak kłamać w oczy z uiechem na twarzy

   • rok temu | ocena +4 / -4

    Hehe

    No i cały czas tak jest więc dobra zmiana nie jest dobrą tylko dojną bo tak jak oni robią przekręty nie robił jeszcze nikt...

  • rok temu | ocena +20 / -20

   Piłsudczyk

   Duda stety lub nie ma wykształcenie. To że jest tylko wiernym wykonawcą poleceń prezesa to też inna sprawa. Mnie raczej zastanawia snan umysłowy tych którzy głosują na bosaka. Koleś przez lata siedział na bezrobociu a jedynym jego zajęciem było wszczynanie burd podczas przemarszu brunatnej zarazy 11 listopada. Otym że intelektualnie nie podołał żadnej uczelni wyższej chyba nie trzeba nikomu przypominać.

 • rok temu | ocena +62 / -62

  Andziejek

  Kamysz witany w kilku miastach naszego województwa, Trzaskowski witany w Łodzi i Pabianicach, Duda wygwizdany i wyśmiany w Lęborku. Dzień wczorajszy pokazuje że KAŻDY ma większe szanse na wygranie niż DługoPiS, nawet Pan Mietek spod bramy ma większe szanse na rywalizację. Czas na zmiany, pasożytnictwo i socjalizm zaganiamy do roboty. Bójta się nieroby, czas zakasać rękawy i do roboty na swoje bombelki.

  • rok temu | ocena +10 / -10

   Szok

   W tym Lęborku, to chyba same chamy mieszkają, nie umieją się zachować wobec gościa, tym bardziej , że to głowa państwa. Ale czego się spodziewać po tych ludziach.

  • rok temu | ocena +6 / -6

   ja 990

   Andrzejek, sam zgarniesz wszystko co się da. Pasożyt to właśnie Ty.

 • rok temu | ocena +26 / -26

  edna

  Ludzie nie ubliżajcie nikomu bo to tylko gra, uważajcie na sąsiada bo on też o was źle gada

 • rok temu | ocena +7 / -7

  Obiektywnie mowiac

  Ale więcej ludzi niż wczoraj podczas zbierania podpisów dla Rafała! A ponoć wczoraj była moc, energia!

 • rok temu | ocena +29 / -29

  Taka prawda.

  Byłam tam, cienizna pod każdym względem, ten pan nie ma szans w wyborach.

  • rok temu | ocena +11 / -11

   ano

   Ten pan poradził sobie wczoraj znakomicie. Nie zagłosuję na niego, ale trzeba być sprawiedliwym - wypadł bardzo dobrze. Ale do pisowskiego betonu i tak nic nie dotrze.

   • rok temu | ocena +7 / -7

    Ble, ble, ble, stale jedno i to samo

    Ano może coś usłyszałes, to co chciałeś, bo ja niczego, niestety.

 • rok temu | ocena +6 / -6

  OBSERWATOR

  Panie Krzysiu coś pan taki smutny

 • rok temu | ocena +16 / -16

  Dodo

  PSL największe biuro pracy polski powiatowej

 • rok temu | ocena +12 / -12

  Klaudia

  A maski gdzie?

  • rok temu | ocena +66 / -66

   Andziejek

   Ulice to przestrzeń zamknięta? Dziękujmy obecnej władzy która na to przyzwala - dzięki PiSowi jesteśmy na 1 miejscu w Europie pod względem zachorowań. Jedyny wyczyn przy ich władzy o którym Europa o nas usłyszy. Wstyd

   • rok temu | ocena +5 / -5

    Hehe

    Ale Niemcy nadal nam zazdroszczą....

   • rok temu | ocena +12 / -12

    pit

    a może to wina ludzi, którzy nie stosują sie do niczego???? a nie cały czas PIS zły - śmieszne to jest bardzo, rzygać się chce że oni tacy niedobrzy, nic nie robią a wszyscy korzystają z ich programów np 500 plus i nie tylko patologia jak twierdzicie bo większoć ludzi co z tego korzysta to normalni ludzie. Więc tak nie szczekajcie bo to już nudne

    • rok temu | ocena +15 / -15

     hihi

     Szczekać to będą Ci którzy przyzwyczaili się do socjalu i w momencie gdy zniknie, budżet domowy uszczupli się o 500/1000/1500. Wtedy ludzie nauczą się że ich dziecko = ich problem. Nie stać Cię na dziecko? Nie robisz, proste. To tak jak iść do sklepu mając 50 zł w portfelu, a w koszyku produkty za 150 zł. To miło jak strach ogarnia takich ludzi :)

   • rok temu | ocena +14 / -14

    Grześ

    Cały świat nam zazdrości wypłaszczania krzywej zachorowań. Kolejny sukces dojnej zmiany na miarę 27:1.

 • rok temu | ocena +21 / -21

  Xxxx

  Ale to już bylo PAMIĘTAMY i Nie wróci WIĘCEJ

 • rok temu | ocena +49 / -49

  Jesień.

  A pan prezydent Duda niech się pochwali jak został przyjęty w Lęborku jakoś tvp tego nie pokazuje!!!

  • rok temu | ocena +7 / -7

   Taka prawda.

   Pewnie nie ma się czym chwalić, nikt by się nie chwalił, ale chamstwo mieszkańców tego Lęborka też dobrze o nich nie świadczy.

 • rok temu | ocena +36 / -36

  Buhahaha

  Widze liczyć nie pofrafisz... typowy wyborca PiSdu

 • rok temu | ocena +29 / -29

  0ptyk

  Buehehehehehehhe :) 17 osób było :) Razem z obstawą i Kosiniakiem :)

  • rok temu | ocena +11 / -11

   wyjaśniam

   Bo w przeciwieństwie do pana Dudy, na spotkania z Kosiniakiem nie zwożą emerytów z klubów radia maryja.

  • rok temu | ocena +6 / -6

   sw

   Bo jakby Kamysz przyjechał to by było więcej