Reklama

Reklama

Będzie nowy Budżet Obywatelski? Jacek Sikora zapowiada pewną nowość

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Będzie nowy Budżet Obywatelski? Jacek Sikora zapowiada pewną nowość - Zdjęcie główne

Jacek Sikora wyszedł z inicjatywą utworzenia Powiatowego Budżetu Obywatelskiego | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czy już wkrótce mieszkańcy Kutna i powiatu zyskają kolejną możliwość decydowania o wydatkach budżetowych naszych lokalnych władz? Wszystko wskazuje na to, że tak. Radny powiatowy Jacek Sikora wyszedł właśnie z ciekawą inicjatywą.

Reklama

20 października miała miejsce sesja Rady Powiatu Kutnowskiego, podczas której Jacek Sikora przedstawił pomysł dotyczący kolejnej inicjatywy związanej z budżetem partycypacyjnym w naszym regionie. Tym razem miałby to być Powiatowy Budżet Obywatelski. 

- Proponuję zacząć od 500 tysięcy złotych, o których wydatkowaniu zdecydują mieszkańcy. To symboliczna część budżetu powiatu, ale zawsze warto od czegoś zacząć. Jeżeli inicjatywa spotka się z poparciem innych polityków powiatowych, możemy zacząć już w 2022 roku! – napisał w mediach społecznościowych J. Sikora. 

Sikora zwrócił uwagę na to, że podobne akcje odbywają się już w wielu powiatach w całej Polsce, m.in. w powiecie sochaczewskim, toruńskim czy piaseczyńskim. Jeśli projekt zyska poparcie radnych, będzie to już druga taka angażująca mieszkańców inicjatywa, obok Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE