Reklama

Reklama

Młodzież z "Troczewskiego" trzyma sztamę ze szpitalem. Uczniowie Ambasadorami Punktu Szczepień [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. A. Troczewskiego i Kutnowski Szpital Samorządowy działają ramię w ramię. Młodzież wzięła udział w kampanii społecznej pn. "Ambasadorzy Punktu Szczepień". Dziś w sali gimnastycznej ZS nr 2 odbyło się podsumowanie pierwszego etapu akcji.

Reklama

W szkole pojawił się dyrektor KSS Artur Gur, jego zastępca do spraw komunikacji i jakości - Bartosz Serenda, zawitała także wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska. 

-  Dzisiaj podsumowujemy pierwszy etap naszej współpracy. Są to plakaty mojej modzieży, które mają na celu propagowanie szczepień, ponieważ żyjemy w takich czasach, kiedy te szczepienia są konieczne - mówiła dyrektor "Troczewskiego", Joanna Zielińska - Dzisiaj także odbywa się coroczna akcja 5xowoc, koordynatorem tej akcji jest pani prof. Monika Zielińska. W ramach tej akcji gościmy również pana Artura Gura, prezesa kutnowskiego szpitala, który odwiedził nas z prelekcją na temat szkodliwości palenia tytoniu. Kolejnym punktem naszej dzisiejszej akcji jest możliwość mierzenia ciśnienia, mamy panią pielęgniarkę z kutnowskiego szpitala. Tak więc nasza współpraca rozwija się bardzo energicznie - podsumowała szefowa placówki.  

Prezes kutnowskiego szpitala zauważa, że w ostanim czasie liczba szczepień wśród młodych osób bardzo spadła, stąd pomysł na wspólną akcję. 

- Wspólnie z młodzieżą wydrukowaliśmy dużą ilość plakatów zachęcających młodzież do szczepień. Te plakaty rozwieszane są w szkołach, w  komunikacji miejskiej i liczymy na to, że rówieśnicy przekonają rówieśników, że warto się szczepić. Skoro rodzice, nauczyciele, lekarze, telewizja nie potrafią zachęcić do szczepień, to może młodzieży to się uda - stwierdził Artur Gur.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy