Reklama

Ambasador Kazachstanu odwiedził Kutno

Opublikowano:
Autor:

Ambasador Kazachstanu odwiedził Kutno - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z krótką wizytą w Kutnie przebywał Ambasador Republiki Kazachstanu w Polsce Yerik Utembayev. Wizytę rozpoczęło spotkanie Pana Ambasadora z Posłem Tadeuszem Woźniakiem, który był inicjatorem tej wizyty jako Wiceprzewodniczący Grupy Parlamentarnej Polska - Kazachstan oraz członek Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

W trakcie wizyty Pan Ambasador Republiki Kazachstanu spotkał się także z przedstawicielami samorządu miejskiego, Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego, Regionalnej Izby Gospodarczej oraz Związku Gmin Regionu Kutnowskiego. Tematem spotkania było omówienie możliwości przyszłej współpracy i wzajemnej wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania struktur samorządowych. Ambasador Utembayev czyni starania zmierzające do zorganizowania spotkania marszałków wszystkich 16. województw z ich odpowiednikami w Kazachstanie. Co ciekawe, kraj ten mimo ogromnej powierzchni jaką zajmuje, podzielony jest na porównywalną liczbę regionów.

Pan Abasador wyraził chęć złożenia ponownej wizyty w Kutnie. Tematem kolejnego spotkania byłoby zaprezentowanie potencjału gospodarczego miasta oraz wizytacja firm potencjalnie zainteresowanych nawiązaniem kontaktów biznesowych w Kazachstanie.

źródło: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE