Reklama

AMZ Kutno zaopatrzy wojsko

Opublikowano:
Autor:

AMZ Kutno zaopatrzy wojsko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Specjalne pojazdy saperskie i opancerzone samochody dla rakietowych zestawów przeciwlotniczych Poprad produkowanych przez Bumar Elektronika, dostarczy armii kutnowska firma AMZ Kutno.- Dostawa pierwszych 15 spośród zamówionych przez wojska inżynieryjne 44 specjalistycznych pojazdów saperskich Topola rozpoczną się jeszcze w tym roku – potwierdza prezes AMZ Kutno, Jarosław Stachowski.

W przedziale desantowym samochodowej platformy Topola jest 6 miejsc dla żołnierzy z patrolu rozminowania. Pojazd ma także kabinę techniczną na urządzenia łączności i specjalistyczne wyposażenie: kombinezony i saperskie narzędzia do usuwania niebezpiecznych materiałów. Samochód przewozi także odporny na wybuchy pojemnik do bezpiecznego transportu niewypałów i niewybuchów.

Wozy Topola to nie jedyne pojazdy z Kutna które w najbliższych latach trafią do armii. W trakcie końcowych testów jest także opancerzony samochód Żubr P kwalifikowany przez wojsko jako mobilna platforma dla rakietowego zestawu przeciwlotniczego Poprad. MON zaplanowało już zamówienie za ok. 400 mln zł 76 zestawów przeznaczonych do osłony lotnisk i innych wojskowych baz.

W systemie Poprad platforma Żubr przewozi obsługę i cztery zintegrowane wyrzutnie samonaprowadzających się przeciwlotniczych pocisków Grom (producent Bumar Amunicja). Mobilny zestaw rakietowy wyposażony jest także w obserwacyjno – celowniczą głowicę optoelektroniczną z kamerą termowizyjną i dalmierzem laserowym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE