Reklama

Reklama

Anna Nehrebecka czytała kutnianom poezję

Opublikowano: ndz, 17 maj 2015 20:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Iście poetycką ucztę zafundowała dziś swoim czytelnikom Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. Przed godz. 16. do miasta róż zawitała bowiem Anna Nehrebecka, aktorka filmowa i teatralna, która w swoim dorobku ma występy w filmach m.in Andrzeja Wajdy, Jerzego Antczaka, czy Krzysztofa Zanussiego. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Znani czytają poezję".

Reklama

Spotkanie z Anną Nehrebecką poprzedziło wręczenie nagród dla najlepszych czytelników. Najwierniejsi przyjaciele biblioteki z rąk dyrektor Magdaleny Konczarek oraz wiceprezydenta Kutna, Zbigniewa Wdowiaka otrzymali dyplomy oraz książkę "Święto róży. 40 lat tradycji".

Aktorce towarzyszyło dziś dwoje muzyków: skrzypek oraz pianistka paletą dźwięków okraszali słowa płynące z ust Anny Nehrebeckiej zabierając słuchaczy w niepowtarzalną podróż do świata poezji. Licznie przybyli kutnianie (z wyraźną przewagą płci pięknej) bez reszty oddali się harmonijnej sztuce, nagradzają artystów gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania na wszystkich obecnych czekała mała czarna oraz słodki poczęstunek.

Anna Nehrebecka w 1969 ukończyła studia w warszawskiej PWST, na wielkim ekranie zadebiutowała w 1967 roku rolą Virginy Otis w filmie "Duchu z Canterville". Zagrała również m.in w "Pannie z mokrą głową", "Noce i dnie", czy "Ziemi obiecanej". W 1969 została aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Ostatnią produkcją, w jakiej wzięła udział było "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały" z 2013 roku.

W 1975 otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a 1988 odznakę Zasłużony Działacz Kultury, zaś w 1994 honorową odznakę Polskiego Związku Niewidomych. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 grudnia 2007, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zaangażowanie w walkę o wolność słowa i wolne media, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)