Reklama

Antyperspiranty bez aluminium - cechy, zalety stosowania i kto powinien je używać

Opublikowano:
Autor:

Antyperspiranty bez aluminium - cechy, zalety stosowania i kto powinien je używać - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pocenie się to naturalna reakcja organizmu, związana z naszą fizjologią. Stanowi o poprawnym funkcjonowaniu i niezaburzonych procesach, jakie zachodzą wewnątrz nas. Niestety umiarkowane wydzielanie potu może przeobrazić się w nadmierną potliwość, która wiąże się nie tylko z tym, że pot wydzielany jest w nadmiernej ilości, ale również ma on bardzo nieprzyjemną woń. Jeżeli borykasz się z takim problemem, zobacz czy antyperspirant bez aluminium poradzi sobie z tą dolegliwością i warto w niego inwestować!//

Antyperspirant a dezodorant

Antyperspirant i dezodorant to kosmetyki, które mają zbliżony cel, jednak nie taki sam, bowiem działają na innych zasadach. Mimo, że oba są przeznaczone do stosowania na skórę pod pachami, to każdy z nich wykazuje nieco inne właściwości. Dezodorant nie posiada większej mocy blokującej wydzielanie potu i neutralizację jego zapachu, ale jest kosmetykiem, który sprawia, że ładnie pachniemy. Antyperspirant z kolei, obok przyjemnej woni, którą pozostawia, dodatkowo zmniejsza ilość produkowanego potu, a także neutralizuje jego nieprzyjemny zapach. Różnica ta wynika z różnorodnego składu - większość antyperspirantów posiada aluminium, który jest odpowiedzialny za tę właśnie funkcję.

Aluminium w antyperspirancie

Aluminium to inaczej sole glinu. Pomagają one skutecznie zminimalizować ilość wydzielającego potu. To dlatego często są polecane osobom, które borykają się z nadmierną potliwością. Są bowiem gwarancją komfortu podczas aktywności fizycznej lub nawet tej zwyczajnej podczas dnia codziennego. Niestety aluminium w antyperspirancie wzbudza wiele zastrzeżeń, co wynika z jego neurotoksycznego wpływu na organizm. Minimalizacja nadmiernej potliwości odbywa się tutaj kosztem zdrowia. Regularne stosowanie antyperspirantu z aluminium może wywołać poważne choroby, w tym nowotwory czy Alzheimera, ale też zaburzyć pracę gruczołów łojowych i potowych.

Jaki antyperspirant wybrać przy nadmiernej potliwości?

Nadmierne pocenie się jest uciążliwe, ponieważ obniża samopoczucie, ale też odbiera satysfakcję z wysiłku fizycznego czy nawet zwyczajnych czynności, które wpływają na obfite wydzielanie potu o nieprzyjemnym zapachu. Wówczas wiele osób sięga po kosmetyk z aluminium, który rzeczywiście skutecznie blokuje gruczoły potowe, jednak odbywa się to kosztem zdrowia. Mało tego, osoby z niskim stopniem tolerancji na ten składnik, mogą sprawić, że problem z potliwością zwiększy się. Dlatego też tak ważne jest, aby dobrze ocenić możliwość korzystania z antyperspirantów z solami glinu. Bardzo często bywa tak, że nadmierne pocenie się wcale nie zmniejsza się poprzez stosowanie takich właśnie antyperspirantów. Wówczas nie ma sensu szkodzić zdrowiu, ale wskazana jest konsultacja u lekarzem, który oceni problem i wskaże sposoby jego eliminacji - inne niż przy pomocy takiego antyperspirantu. Zobacz, jakie zalety wnosi produkt bez soli glinu, np. antyperspirant bez aluminium Garnier i zadbaj o redukcję pocenia się tak, by nie pogorszyć swojego stanu.

Zalety stosowania antyperspirantu bez aluminium:

  • zachowuje prawidłową cyrkulację powietrza skóry
  • nie blokuje i nie zapycha porów
  • nie zawiera konserwantów i barwników
  • działa antybakteryjnie
  • nie posiada alkoholu
  • dedykowany jest skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień
  • nie wywołuje pieczenia, swędzenia
  • niektóre są stworzone na bazie naturalnych składników
  • cechuje się dobrą wchłanialnością
  • wykazuje dużą tolerancję przez skórę, co wynika z bezpiecznego składu

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE