Reklama

Reklama

Apele kutnowskiej policji: "Uwaga na złodziei, pamiętajmy o reżimie sanitarnym"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Apele kutnowskiej policji: "Uwaga na złodziei, pamiętajmy o reżimie sanitarnym" - Zdjęcie główne

Kutnowska policja apeluje do mieszkańców przed Dniem Wszystkich Świętych | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowska policja apeluje do mieszkańców miasta i powiatu w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Ten okres to czas sporej aktywności dla drobnych złodziei i kieszonkowców, którzy wykorzystują nieuwagę zarówno osób odwiedzających groby swoich bliskich, jak i tych, którzy podróżują komunikacją publiczną. Mundurowi przypominają również o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego.

Reklama

 - Aby nie stać się ofiarą traumatycznych wydarzeń należy: na cmentarz zabrać ze sobą niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawić w domu, w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze czy dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp. – wylicza podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Policjanci przypominają także o rzeczach oczywistych ale tez takich, o których w pośpiechu łatwo zapomnieć.  Jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu, torebkę należy trzymać zapięciem w stronę ciała.

- Wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić wartościowe rzeczy, dlatego zawsze trzymamy je blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach, kluczy od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami – zaznacza podkom. E. Machnik.

Często przewożone kwiaty i znicze zajmują całą naszą uwagę. Tak bardzo próbujemy je chronić przed zniszczeniem, że czasami zapominamy o swoim bezpieczeństwie, co jest główną przyczyną potencjalnych problemów.  

- Pamiętajmy - nadal mamy stan epidemii, w dalszym ciągu powinniśmy utrzymywać dystans społeczny, często myć i dezynfekować ręce i nosić maseczki, szczególnie w miejscach skupisk ludzkich – zaznacza oficer prasowy kutnowskiej policji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy