Reklama

Asp. Jarosław Sobczyk Najlepszym Dyżurnym 2016 roku

Opublikowano:
Autor:

Asp. Jarosław Sobczyk Najlepszym Dyżurnym 2016 roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aspirant Jarosław Sobczyk odebrał tytuł Najlepszego Dyżurnego/Dyspozytora 2016. Gala odbyła się w piątek w patio Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Aspirant Sobczyk znalazł się na liście laureatów jako jedyny strażak z naszego powiatu.

Jarosław Sobczyk z pewnością zasłużył na tę nagrodę, ponieważ nie raz wykazał się bohaterską postawą, profesjonalizmem i opanowaniem podczas wykonywania swojej pracy. Jednym z tych momentów niewątpliwie było wydarzenie z 24 maja 2013 roku, kiedy w słuchawce telefonu alarmowego usłyszał dramatyczną prośbę o pomoc matki, której 4-miesięczne dziecko zakrztusiło się jedzeniem i straciło oddech. Dyżurny poinstruował kobietę i udało się uratować chłopca. Pisaliśmy o tym w artykule "Strażak bohaterem. Przez telefon uratował niemowlę!".

- Pracuję już w straży ładnych kilka lat, ale nigdy nie miałem takiej sytuacji. Do tej pory o podobnych zdarzeniach dowiadywałem się jedynie z prasy czy telewizji. Nie sądziłem, że i ja będę w takiej sytuacji - powiedział wtedy asp. Jarosław Sobczyk. - W takich momentach najważniejszy jest spokój i zimna krew. Ważne jest także doświadczenie i szkolenia, w których uczestniczyłem. Bardzo się cieszę, że udało się uratować to dziecko - dodał.

To nie jedyne takie zdarzenie, z ktorym musiał zmierzyć się pan Jarosław. Rok temu, pewnego listopadowego wieczora odebrał kolejny telefon spanikowanych rodziców. Tym razem 11-miesięcznego chłopca, który nie oddychał. I wtedy udało się pomóc. Swoimi wrażeniami podzielił się z nami w artykule "Strażak uratował dziecko!".

Serdecznie gratulujemy!!!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE