Reklama

Reklama

Awaria na farmie wiatrowej, gigantyczne śmigło spadło na ziemię. Firma wydała oświadczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W weekend w powiecie kutnowskim doszło do nietypowego zdarzenia. Od jednej z turbin wiatrowych odpadł wirnik i łopaty. Na miejscu pracowały służby, teraz firma do której należy farma wydała w tej sprawie oświadczenie.

Reklama

Do zdarzenia doszło 14 maja około godziny 21. Awaria miała miejsce na Farmie Wiatrowa Dąbrowice zlokalizowanej w powiecie kutnowskim. Na miejscu pracowała straż pożarna i policja.

- Na farmie wiatrowej Dąbrowice należącej do ENGIE Zielona Energia Sp. z o.o. z Grupy ENGIE miała miejsce awaria techniczna. Podczas pracy jednej z trzynastu turbin odpadł wirnik wraz z łopatami. Na miejscu nie było osób postronnych i nikomu nic się nie stało. Zaraz po zdarzeniu na miejsce zostały skierowane właściwe służby i miejsce zostało zabezpieczone – informuje Piotr Rogóż, prezes zarządu firmy.

W oświadczeniu firma przekazuje, że praca pozostałych turbin została niezwłocznie wstrzymana.

- Do momentu przeprowadzenia przez firmę serwisową dodatkowej ich inspekcji nie będą one powtórnie załączone. Aktualnie prowadzone są prace techniczne i serwisowe, mające na celu ustalenie przyczyn awarii. Producentem turbin jest General Electric, a firmą odpowiedzialną za serwisowanie farmy oraz dostarczanie elementów technicznych jest General Electric Renewable Energy Polska – dodaje prezes zarządu.

Moc zainstalowana na farmie: 35,75 MW, składa się z 13 fabrycznie nowych turbin wiatrowych GE 2.75-120 o mocy 2,75 MW.

Farma została oddana do użytku w grudniu 2015 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy