Reklama

Reklama

Pierwsza taka operacja w kutnowskim szpitalu. "To przełomowe i historyczne wydarzenie" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyrekcja Kutnowskiego Szpitala Samorządowego informuje o małoinwazyjnej operacji usunięcia guza. To pierwsza taka operacja w naszym mieście.

Reklama

- Kolejna historyczna i przełomowa operacja w kutnowskim szpitalu z użyciem metody laparoskopowej, a więc mało inwazyjnej. Profesor dr n. med. AEL Ahmed El - Mallul, ordynator oddziału chirurgiczno-onkologicznego naszego szpitala, przeprowadził pierwszą w Kutnie laparoskopową, małoinwazyjną operację usunięcia guza jelita grubego – informuje Kutnowski Szpital Samorządowy.

Dodano, że pacjent dzień po operacji samodzielnie się poruszał i w zasadzie był gotowy do wypisania, ale z uwagi na diagnostykę pozabiegową i bezpieczeństwo pacjenta został jeszcze na pewien czas w placówce, by upewnić się, że wszystko jest w porządku. 

- Operacja jest bezpłatna, finansowana przez NFZ i mogła być wykonana dzięki doświadczeniu profesora i nowoczesnemu sprzętowi, który posiada szpital w Kutnie. Tylko kilka, może kilkanaście szpitali w Polsce przeprowadza takie operacje i są to głównie duże ośrodki miejskie. Wkrótce odbędzie się kolejna operacja, również pionierska w szpitalu w Kutnie, o czym będziemy Państwa informować – zapowiada KSS.

Przy okazji szpital zaprasza na konsultacje do poradni szpitalnych i do zapisów na zabiegi. Dyrekcja dodaje, że po okresie covidowym w pełni może już wykorzystać potencjał swoich specjalistów i posiadany sprzęt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy