Reklama

Reklama

Wkrótce ruszy budowa nowego zakładu w Kutnie. "Szykują się do wbicia pierwszej łopaty"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Wkrótce ruszy budowa nowego zakładu w Kutnie. "Szykują się do wbicia pierwszej łopaty" - Zdjęcie główne

Na kutnowskiej strefie ekonomicznej powstanie nowy zakład produkcyjny. Pracę znajdzie tam ponad 70 osób | foto poglądowe-archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wkrótce w Kutnie ruszy budowa kolejnego zakładu produkcyjnego. Będzie się to wiązało nie tylko z nowymi miejscami pracy, ale też inwestycją drogową planowaną przez Urząd Miasta w Kutnie.

Reklama

Pod koniec marca odbyło się spotkanie przedstawicieli firmy Newly Weds Foods m.in. z władzami miasta, powiatu i sąsiednich samorządów. Wówczas przedstawiono szczegóły planowej inwestycji i jej harmonogram.

Sprawa była też poruszana na ostatniej sesji Rady Miasta w Kutnie. O szczegóły spotkania pytał radny Janusz Kołodziejski.

- Firma planuję budowę za zakładem New Cold. To amerykańska firma produkująca artykuły do branży spożywczej. Z tego co wiadomo to w najbliższym czasie zamierzają – jak to się mówi – wbić pierwszą łopatę. Proces inwestycyjny ma potrwać około roku (...) Wszystko idzie w dobrą stronę i myślę, że budowa niebawem się rozpocznie – odpowiadał wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Wcześniej UM informował, że inwestor planuje budowę na działce o powierzchni 8 ha, a zakład zajmie powierzchnię 13.500 m2. Wszystko powinno być gotowe do lipca przyszłego roku. W początkowym okresie działalności pracę znajdzie tam ponad 70 osób.

To nie wszystko. J. Boczkaja mówił, że w związku z budową nowej fabryki konieczny będzie gruntowny remont ulicy Ekonomicznej.

Newly Weds Foods specjalizuje się w produkcji panierek do żywności, przypraw, sosów i dodatków funkcjonalnych dla wiodących i uznanych marek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy