Reklama

Reklama

Awaria rurociągu niedaleko powiatu kutnowskiego. Trwa akcja służb

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Awaria rurociągu niedaleko powiatu kutnowskiego. Trwa akcja służb - Zdjęcie główne

W gminie Włocławek niedaleko granicy z powiatem kutnowskim doszło do awarii rurociągu tłoczącego ropę do Niemiec | foto poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych poinformowało, że w sąsiadującej z powiatem kutnowskim gminie Chodecz doszło do awarii rurociągu tłoczącego ropę. Nitka została wyłączona, trwa akcja służb.

Reklama

- We wtorek późnym wieczorem, systemy automatyki PERN wykryły rozszczelnienie rurociągu „Przyjaźń” na jednej z dwóch nitek zachodniego odcinka rurociągu – około 70 kilometrów od Płocka. Jest to magistrala za pomocą której ropa naftowa dociera do Niemiec - informuje Katarzyna Krasińska, rzecznik prasowy PERN.

W rozmowie z Wirtualną Polską PERN precyzuje, że działania są prowadzone w miejscowości Łania w gminie Chodecz, niedaleko Krośniewic i granicy powiatów kutnowskiego i włocławskiego.

Akcja służb trwa również w pobliskiej gminie Boniewo.

- W tym momencie nie są znane przyczyny zdarzenia – natychmiast zostało wyłączone tłoczenie w uszkodzonej nitce. Druga nitka ropociągu działa bez zmian. Pozostałe elementy infrastruktury PERN, w tym odcinek pomorski, którym tłoczona jest ropa naftowa przypływająca tankowcami do Polski, a potem także do Niemiec działa w trybie standardowym - dodaje rzecznik prasowy PERN.

Na miejsce zdarzenia od razu udały się służby ratunkowe PERN oraz Państwowej Straży Pożarnej, by ocenić sytuację, zabezpieczyć teren i przystąpić do działań ratowniczych.

- W tym momencie wszystkie służby PERN (techniczne, eksploatacyjne, zakładowa straż pożarna oraz ochrona środowiska) podejmują działania zgodnie z algorytmami przewidzianymi dla tego typu sytuacji. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone - zapewnia Katarzyna Krasińska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy