Reklama

Reklama

Żychlińscy policjanci zmienią swój dom? Może powstać nowy komisariat

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe(archiwum)

Żychlińscy policjanci zmienią swój dom? Może powstać nowy komisariat - Zdjęcie główne

Do władz Żychlina wpłynęło pismo od Komendy Wojewódzkiej Policji ws. budowy nowego komisariatu | foto poglądowe(archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niewykluczone, że wkrótce w Żychlinie powstanie nowy komisariat policji. Wstępnie mówi się, że byłby on zlokalizowany przy ulicy 1-go Maja.

Reklama

Do władz Żychlina wpłynęło pismo od Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dotyczące budowy nowego komisariatu policji. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej sekretarz gminy Waldemar Bartochowski zdradził, że chodzi o przekazanie działki pod budowę tego budynku.

Burmistrz Żychlina Grzegorz Ambroziak odpowiedział KWP w Łodzi, że gmina może zaproponować nieruchomość o powierzchni czterech tysięcy metrów kwadratowych, a także o większej powierzchni.

- Posiadamy nieruchomości położone w Żychlinie przy ulicy 1-go Maja przy drodze powiatowej relacji Kutno-Żychlin o łącznej powierzchni trzech hektarów z których bez problemu możemy wydzielić geodezyjnie nieruchomość od czterech do sześciu tysięcy metrów kwadratowych na potrzebę budowy nowego komisariatu – opowiadały władze Żychlinie zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Dodano, że w bezpośrednim sąsiedztwie wskazanej lokalizacji znajdują się niezbędne media z wyjątkiem ciepłociągu. Obecnie jest to nieruchomość niezabudowana.

Władze Żychlina przekazały KWP w Łodzi szkic z przykładową wielkością działki ze wskazaniem jej długości i szerokości. Uwzględniono tam także odległość od pobliskiego zakładu produkcyjnego.

- Nośność gruntu w tej okolicy powinna być bardzo dobra o czym może świadczyć budowa nowego zakładu produkcyjnego w sąsiedztwie tej nieruchomości. Hala produkcyjna powstała w 2021 roku. Szczerze liczę, że obecna propozycja spełni wszelkie potrzeby pod lokalizację nowego komisariatu – zakończył Grzegorz Ambroziak.

Kiedy nowy komisariat miałby powstać i jakie plany co do wielkości i innych parametrów tego budynku ma policja? Do tematu wrócimy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy