AZS drugi w turnieju o "Różę Kutna"

AZS drugi w turnieju o "Różę Kutna" - Zdjęcie główne

WydarzeniaKutnowscy koszykarze zajęli drugie miejsce w V edycji turnieju o "Różę Kutna". Drużyna występuje pod nowym szyldem – AZS Polfarmex Kutno. Kibice mogli zobaczyć, jak podopieczni Andrzeja Kowalczyka radzą sobie przed rozpoczęciem sezonu rozgrywek II ligi.

W piątek drużyna AZS pokonała SKK Siedlce 89:72, w kwartach 18:17, 24:24, 25:22, 22:9. Najlepiej punktowali: Adam Gołuch – 23 i Kacper Kromer – 15. Swoją obecność zaznaczyli też gracze dotąd nieznani publice z Kutna: Grzegorz Małecki (12 pkt) i Tomasz Deja (11).

Następnego dnia kutnowski zespół uległ ŁKS-owi Łódź 71:78, w kwartach 20:22, 14:16, 21:16, 16:24. Punkty dla Kutna zdobyli m.in. Tomasz Deja – 21, Tomasz Smorawiński – 11, Kacper Kromer – 11.

W niedzielę, trzeciego dnia turnieju drużyna AZS-u Polfarmex pokonała po zaciętym i emocjonującym meczu MKS Znicz Basket Pruszków. Jeszcze na minutę przed końcem na tablicy wyników widniał remis 79:79. Ostatnia minuta to popis gry kutnowskiej drużyny, która rzuciła dziewięć punktów z rzędu, nie tracąc żadnego. Ostateczny wynik spotkania to 88:79 (23:15, 12:28, 20:17, 33:19). Dla Kutna punktowali m.in. Smorawiński – 21, Deja – 20, Kromer – 15 i Piotr Karólewski – 11.

– Drużyna trenera Andrzeja Kowalczyka, przygotowująca się do rozgrywek drugoligowych zaprezentowała się publiczności z dobrej strony – relacjonuje Krzysztof Poniszewski.