AZS wygrywa, świetny Perka!

AZS wygrywa, świetny Perka! - Zdjęcie główne

WydarzeniaKoszykarze AZS WSGK Polfarmex Kutno w meczu I rundy PP wygrali na wyjeździe z Księżakiem Łowicz 74:61 (18:22, 17:15, 25:10, 14:14). Świetnie zaprezentował się debiutant w kutnowskim zespole, Aleks Perka, który rzucił aż 29 punktów!Kutnianie źle rozpoczęli mecz i po pierwszej kwarcie przegrywali 18:22. W kolejnej odsłonie podopieczni Andrzeja Kowalczyka wygrali 17:15, jednak prawdziwy popis gry dali w trzeciej kwarcie, którą wygrali zdecydowanie 25:10. W ostatniej części oba zespoły rzuciły po 14 punktów i spotkanie zakończyło się wynikiem 74:61 dla "Akademików".

Warto odnotować, że w zespole z Łowicza zagrało dwóch byłych koszykarzy AZS-u, Adam Rajkowski i Tomasz Nogalski, którzy rzucili łącznie 27 punktów.

Księżak Łowicz 61:74 AZS WSGK Polfarmex Kutno
(22:18, 15:17, 10:25, 14:14)

Księżak: Włuczyński 16, Rajkowski 14, Nogalski 13, Siemieńczuk 6, Snochowski 6, Drelich 4, Kucharek 2, Tonkiel, Ziółkowski

AZS: Perka 29, Smorawiński 17, Deja 11, Kromer 6, Marciniak 5, Małecki 4, Karólewski 2, Rydlewski 0, Pydych 0, Kowalski 0, Strzelecki 0;