AZS wygrywa ze Śląskiem Wrocław

AZS wygrywa ze Śląskiem  Wrocław - Zdjęcie główne

WydarzeniaW meczu jedenastej kolejki II ligi mężczyzn koszykarze AZS WSGK Pol-Fol Kutno wygrali w sobotę na wyjeździe z drużyną WKS Śląsk Wrocław 86:72. Pomimo tego, że kutnowski zespół zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Śląsk Wrocław dopiero jedenaste, "Akademicy" wcale nie mieli łatwego zadania.

AZS WSGK przyzwyczaił swoich kibiców do wysokich wygranych, jak ostatnia 113:60 z Pogonią Prudnik. Tym razem pierwszą kwartę AZS wygrał tylko dwoma punktami, 21:19. W drugiej było już lepiej, bo "Akademicy" zwyciężyli 26:18. W trzeciej kwarcie odnieśli zbliżone zwycięstwo - 24:18. Czwartą kwartę nieznacznie przegrali, bo 15:17. Dla AZS najwięcej rzucił Łukasz Bąk - 22 punkty.

Po świątecznej przerwie koszykarzy AZS WSGK czeka wyjazdowy mecz z AZS Politechnika Poznańska. To jedna z czołowych drużyn w drugiej lidze, zajmuje obecnie drugą pozycję w grupie B.

WKS Śląsk Wrocław - AZS WSGK Kutno 72:86 (19:21, 18:26, 18:24, 17:15). Punktacja dla Kutna: Ł. Bąk - 22, T. Nogalski - 19, A. Gołuch - 16, R. Kubala - 12, T. Szczepaniak - 8, A. Rajkowski - 5, M. Pawlak - 4, F. Truściński - 0. Dla Wrocławia najwięcej rzucił P. Warawko - 20 pkt.