Reklama

Reklama

Bakterie coli w wodociągu. Sanepid wydał ostrzeżenie dla mieszkańców kilku miejscowości!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Bakterie coli w wodociągu. Sanepid wydał ostrzeżenie dla mieszkańców kilku miejscowości! - Zdjęcie główne

Bakterie coli w wodociągu. Sanepid wydał ostrzeżenie dla kilku miejscowości! | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie wydał ostrzeżenie dla mieszkańców kilku miejscowości, którzy zaopatrywani są w wodę z wodociągu publicznego w Babach. Stwierdzono w niej obecność bakterii grupy coli.

Reklama

PSSE ostrzega mieszkańców. W wodzie wykryto bakterie coli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kutnie wydał komunikat w sprawie warunkowej przydatności do spożycia wody z wodociągu publicznego w Babach. W przeprowadzonych badaniach stwierdzono w niej obecność bakterii grupy coli. Wykluczono jednak obecność bakterii Escherichia coli.

Wodociąg zaopatruje miejscowości: Baby, Baby Nowe, Zgórze, Liliopol, Piotrowo.

- Woda jest warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim przegotowaniu. W związku z powyższym prowadzona będzie dezynfekcja wody podawanej do sieci wodociągowej. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego zaleca się wodę przegotowywać przed spożyciem, przygotowaniem potraw oraz do mycia naczyń kuchennych, owoców i warzyw, mycia zębów, kąpieli noworodków i niemowląt (po doprowadzeniu do wrzenia gotować minimum 1 minutę) - czytamy w komunikacie. 

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie odpowiedniej jakości wody. Informacje na ten temat będą na bieżąco aktualizowane po przeprowadzonych kolejnych badaniach i umieszczane na stronie internetowej PSSE w Kutnie.

Info: PSSE w Kutnie

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy