Reklama

Baseballiści i softballistki z Kutna w kadrze narodowej

Opublikowano:
Autor:

Baseballiści i softballistki z Kutna w kadrze narodowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż ośmiu przedstawicieli Miejskiego Klubu Sportowego Stal Baseball i Softball Kutno brało udział w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy juniora młodszego w baseballu. Tegoroczny turniej kwalifikacyjny, którego organizację Europejska Federacja Baseballu powierzyła Polsce odbył się w Miejskiej Górce koło Rawicza.W skład Polskiej reprezentacji zostali powołani zawodnicy z Kutna: Dominik Gajdziński, Patryk Janczak, Radosław Jóźwiak, Jakub Kopeć, Adrian Krawczyk oraz Łukasz Siejka. Trenerami reprezentacyjnej drużyny byli: Przemysław Kubicki oraz Sławomir Podemski – obydwaj również z Kutna.

Zawodnicy z Kutna, wychowankowie trenera Andrzeja Pietrzaka, to aktualni mistrzowie Polski w tej kategorii wiekowej. Wszyscy są mają po 14 lat, a więc jeszcze przez kolejny rok będą rywalizować w tej kategorii.

Polska reprezentacja wygrała w turnieju dwa spotkania z Chorwacją – 13 : 2
i Szwajcarią- 14 : 13, a przegrała pięć meczy: z Austrią (dwukrotnie) – 2 : 17 oraz 7 : 16, Białorusią – 1 : 9 i Słowenią (również dwukrotnie) – 3 : 15 oraz 7 : 19.

Pozwoliło to naszej drużynie zająć czwarte miejsce w turnieju. Zawody wygrała Białoruś, która tym samym uzyskała awans do finałowego turnieju w sezonie 2014. Ostateczny skład finałów 2014 r. (w kolejności mistrzostw 2013 r.): Holandia, Czechy, Niemcy, Rosja, Litwa, Ukraina, Szwecja oraz Białoruś.

W sezonie 2014 odbędą się kolejne kwalifikacje, tym razem do finałów sezonu 2015. Mamy nadzieję, że wówczas polska reprezentacja, oparta na wychowankach MKS Stal BiS Kutno, uzyska upragniony awans do finałów mistrzostw kontynentu.
W historii polskiego baseballu reprezentacja Polski w tej kategorii wieku kilkakrotnie brała już udział w finałach mistrzostw Europy, zdobywając nawet brązowy medal w 1994 roku we Florencji, Włochy. Ostatnie dwa starty w finałach miały miejsce w latach 2006 i 2007.

Softballistki również w kadrze

Trzy zawodniczki MKS Stal BiS Kutno otrzymały powołania na turniej o mistrzostwo Europy w softballu w kategorii junior młodszy. Są to: Patrycja Kaczor, Zuzanna Małdrzykowska oraz Gabriela Michalak. Trener reprezentacji zaprosił do współpracy w prowadzeniu polskiego zespołu – Małgorzatę Grzanowską oraz Aleksandrę Niewiadomską - obydwie również z Kutna.

Mistrzostwa Europy w tym roku odbędą się w Ostravie, w Czechach, w dniach 5 – 10 sierpnia. To pierwszy w historii start polskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy w softballu w tej kategorii wieku.

Źródło: Waldemar Szymański

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE