reklama

Baterie do nowoczesnej łazienki

Opublikowano:
Autor:

Baterie do nowoczesnej łazienki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Nowoczesna łazienka

Styl nowoczesny stawia na prostotę i funkcję ponad formę. Lubi rozwiązania praktyczne, bezpretensjonalne, często wykorzystuje geometryczne formy i wzory. Jak urządzić łazienkę w stylu nowoczesnym? Zadbajmy o najbardziej ergonomiczny układ funkcjonalny wnętrza – rozkład sprzętów sanitarnych i mebli powinien zapewniać maksymalną wygodę korzystania z łazienki. Zwróćmy też uwagę na wysoka jakość materiałów i elementów wyposażenia. W stylu nowoczesnym najlepszą dekoracje stanowią dopracowane detale.

Jakie kolory pasują do nowoczesnej łazienki? Paleta barw stylu nowoczesnego jest bardzo bogata: od klasycznej bieli i czerni przez szarość, aż po nasycone kolory, takie jak modny ostatnio taupe, granat i butelkowa zieleń. Producenci płytek oferują też wiele wzorów inspirowanych naturalnymi powierzchniami: drewnem, kamieniem i marmurem. Popularne płytki, zwłaszcza warianty wielkoformatowe, dzięki realistycznym nadrukom doskonale imitują wygląd surowego materiału. Połączenie organicznego wzoru z nowoczesnym wyposażeniem tworzy ciekawy, zaskakujący kontrast – wnętrze łazienki doskonale wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne, jednocześnie pozostaje klimatyczne i przytulne.

Do nowoczesnej łazienki wybierzmy kabiny lub drzwi prysznicowe o prostych ściankach z cienkimi profilami, niskie brodziki lub odpływy posadzkowe. Świetnie sprawdzą się też bezkołnierzowe miski ustępowe – nowoczesna ceramika sanitarna w minimalistycznych formach nie tylko doskonale wygląda, ale przede wszystkim jest łatwa w czyszczeniu i oszczędna. Miłośnicy kąpieli docenią wanny wykonane w całości z akrylu sanitarnego lub kompozytu mineralnego – są odporne na zarysowania i bezpieczne. Higieniczne powierzchnie zapobiegają rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów i pleśni. Do nowoczesnej łazienki musimy dopasować równie nowoczesną armaturę. Szukajmy modeli baterii wyposażonych w praktyczne i oszczędne rozwiązania, takie jak ceramiczna głowica, perlator, ograniczniki przepływu lub termostat. A na co zwrócić uwagę podczas zakupu baterii do strefy kąpielowej?

Bateria wannowa i prysznicowa

W małych łazienkach często trzeba iść na wnętrzarskie kompromisy. Nowoczesna łazienka z prysznicem i wanną to z pewnością marzenie wielu osób, jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na dwa osobne urządzenia. Wtedy warto postawić na rozwiązania 2 w 1: wanna z parawanem oraz baterie wannowo-prysznicowe zapewnią zarówno komfort wieczornej kąpieli, jak i możliwość wzięcia szybkiego prysznica rana. Rozbudowana funkcjonalnie armatura to dodatkowe zalety: baterie wannowo-prysznicowe z deszczownicą i słuchawką prysznicową spodobają się osobom praktycznym. Deszczownica sprawi, że poczujemy się zrelaksowani, niczym po wizycie w luksusowym SPA a słuchawka pozwoli szybko umyć i spłukać wannę po kąpieli.

Najbardziej wymagający docenią z kolei baterie wannowo-prysznicowe z termostatem. Blokada temperatury zapobiega przypadkowym oparzeniom i przykrym niespodziankom w postaci zimnego strumienia. Termostat polecamy do niestabilnych instalacji wodnych, gdzie często dochodzi do spadków ciśnienia. Dzięki stałej temperaturze wody wypływającej z wylewki oszczędzamy czas i pieniądze podczas kąpieli – nie trzeba czekać na nagrzanie strumienia, a co za tym idzie, zużywamy mniej wody. Wśród tego rodzaju armatury można wybierać spośród modeli ściennych montowanych natynkowo oraz eleganckich baterii podtynkowych.

Bateria ukryta w ścianie

Armaturę do łazienki w stylu nowoczesnym często wyróżnia dopracowane, minimalistyczne wzornictwo. Baterie wannowo-prysznicowe podtynkowe szczególnie wpisują się w ten modny trend skromnej formy, popularny w nowoczesnych aranżacjach łazienek. Ten rodzaj armatury trzeba wybrać i dopasować do niego instalację jeszcze przed przystąpieniem do prac wykończeniowych. Montaż baterii przebiega dwuetapowo – element podtynkowy umieszczamy i podłączamy do instalacji wodnej w ścianie pomieszczenia, przed położeniem okładziny ściennej, np. płytek. Następnie zabudowujemy go zgodnie z wytycznymi producenta. Dopiero teraz można przejść do pokrycia powierzchni ściany płytkami i umieścić na nich zewnętrzną rozetę.

Zalety podtynkowych rozwiązań

Niewątpliwą zaletą rozwiązań podtynkowych jest ich wyjątkowe wzornictwo. Oprócz walorów wizualnych baterie podtynkowe są również praktyczne. Osad z mydła i twardej wody może prowadzić do powstawania nieestetycznych zacieków, jednak widoczny element sterujący bardzo łatwo utrzymamy w czystości ze względu na ich ograniczony, bezpośredni kontakt z wodą. Dodatkowo wiele z modeli baterii jest pokrytych specjalną powłoką, ułatwiającą czyszczenie. W przypadku podtynkowych baterii wannowo-prysznicowych z deszczownicą i słuchawką każdy z elementów montowany jest osobno – punktowo, w najwygodniejszych dla nas miejscach.

Designerska, dyskretna armatura podtynkowa nie zdominuje optycznie ściany, przez co cała łazienka zyska wrażenie bardziej przestronnej. Dzięki temu we wnętrzu prysznica możemy zastosować płytki dekoracyjne z pięknym wzorem. Nie musimy obawiać się też o awarie. Nowoczesne podtynkowe baterie wannowo-prysznicowe są wykonywane z doskonałą dbałością o szczegół.

Podtynkowe baterie wannowo-prysznicowe to doskonały wybór do aranżacji nowoczesnych łazienek. Warto zwrócić uwagę na modele wielofunkcyjne – ze słuchawką, deszczownicą lub termostatem dla korzystania z dodatkowego komfortu, ponieważ nowoczesna łazienka jest przede wszystkim wygodna w użytkowaniu i sprzyja atmosferze relaksu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo