Reklama

Baw się kreatywnie na Stacji Kutno

Opublikowano:
Autor:

Baw się kreatywnie na Stacji Kutno - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fundacja Mówimy obrazami zaprasza na kreatywne warsztaty „Nawet w deszczu dzieci się nie nudzą”, które odbędą się w sobotę 23 listopada w ramach Stacji Kutno w Kutnowskim Domu Kultury. Stacja Kutno to Ogólnopolski Konkurs Piosenek Honorowego Starosty Kutnowskiego Jeremiego Przybory. Konkurs skierowany jest do wszystkich utalentowanych osób, które chcą śpiewać piękne piosenki Przybory i dla których "piosenka jest dobra na wszystko".

W tym roku, już po raz trzeci, w Stacji Kutno weźmie udział także Fundacja Mówimy obrazami oraz edukacyjny portal dla dzieci Bazgroszyt.pl. Ponownie spotkacie tu przyjaznych Kredko-bohaterów: Ryska i jego przyjaciół - wesołą Kredzię i zielonego Kolorozaurusa.

Będzie mnóstwo atrakcji: dużo zabawy z twórczym rysowaniem i bazgraniem, kreatywne i edukacyjne kolorowanki w dużym formacie, ćwiczenia przygotowujące rączkę dziecka do nauki pisania. Warsztaty odbędą się w godz. 11-15 w Kutnowskim Domu Kultury, ul. Żółkiewskiego 4.

W czasie warsztatów będzie można także kupić wiele kreatywnych i edukacyjnych materiałów przygotowanych przez Bazgroszyt.pl, m.in Bazgroszyty z autorskimi kolorowankami, Bazgroszyty z ćwiczeniami do grafomotoryki, do nauki pisania, matematyki czy nauki języka angielskiego, Bazgrajki, czyli książeczki z dołączoną kredką, czy Bazgro – kalendarze 2014.

Dochód ze sprzedaży produktów w sklepie Bazgroszyt.pl przeznaczony jest na fundację „Mówimy obrazami”. Fundacja wspiera twórczy rozwój dzieci i pomaga w przygotowaniu do nauki pisania. W tym celu wręcza dzieciom w całej Polsce kredki, materiały edukacyjne i Bazgroszyty, organizuje warsztaty dla dzieci i rodziców. Dlaczego akurat kredki? Ponieważ dają one dzieciom niesamowite możliwości.

Maluchy mogą rysować wszystko, co podpowiada im wyobraźnia, przelewać swoje emocje na papier i ćwiczyć motorykę rączki, co jest tak ważne przy nauce pisania i przygotowaniu się do rozpoczęcia szkolnej edukacji.

Do tej pory fundacja wręczyła 34 799 kredek – otrzymało je 3.000 dzieci. Facebook „Mówimy obrazami” zrzesza ponad 19 tysięcy fanów. Hasło akcji prowadzonej w przedszkolach, szkołach i ośrodkach dla dzieci brzmi: Pokolorujmy razem całą Polskę!

Akcję wspierają znane osoby z wielu dziedzin życia publicznego. W tym roku już po raz czwarty ukaże się specjalne wydanie Bazgroszytu Gwiazd z rysunkami znanych osób. Do tej pory swoje rysunki podarowali m.in: Agnieszka Cegielska, Maja Popielarska, Martyna Wojciechowska, Michał Rusinek, Jurek Owsiak, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Małgosia Socha, Anna Nowak – Ibisz, Tomasz Kammel czy Zbigniew Boniek. Pokolorujmy razem całą Polskę!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE