Reklama

Reklama

Plaża w centrum Kutna? Mieszkańcy chcą utworzyć na Placu Wolności letnią strefę relaksu!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Plaża w centrum Kutna? Mieszkańcy chcą utworzyć na Placu Wolności letnią strefę relaksu! - Zdjęcie główne

. | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia O powodzeniu modernizacji Placu Wolności każdy zdążył już chyba wyrobić sobie własną opinię. Część kutnian poprzestała na narzekaniach i obrzucaniu inwestycji błotem, inni zaczęli wysuwać propozycje zmian, które pozwoliłyby rynkowi nabrać nowego blasku. A co, gdyby na placu organizować imprezy pokroju Beach Party? To nie żart - projekt został już zgłoszony do Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego!

Reklama

Co zakłada projekt? Przede wszystkim nawiezienie 5 ton piasku. Ponadto wynajęcie DJ-a, wypożyczenie nagłośnienia, ustawienie 10 parasoli z logo Miasta Róż, 20 leżaków drewnianych (również z logiem Miasta Róż) oraz opłacenie Zaiksu. Łączny koszt takiego przedsięwzięcia został osacowany na 26 tys. zł.

Podoba się Wam taki pomysł? Jeśli tak, możecie podpisać się pod projestem W TYM MIEJSCU.

Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyny punkt rekreacyjny, jaki miałby powstać w naszym mieście. na stronie Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego pojawił się również projekt utworzenia miejsca do spotkań i wspólnego spędzania czasu na terenie przy Zalewie u zbiegu ulic Narutowicza i Barei. Chodzi o miejsce do grillowania, ale też miejsce do spotkania się z przyjaciółmi w cichym miejscu bez konieczności wyjeżdżania za miasto. To pomysł na budowę altany girllowej, ustawienie ławek, koszy na śmieci, zainstalowanie pomostu na zalewie oraz kilku lamp oświetleniowych. Projekt możecie poprzeć tutaj - KLIK

Tegoroczna edycja wiąże się z wieloma zmianami, które były efektem przeprowadzonych Konsultacji Społecznych oraz doświadczeń z poprzednich lat.

Do największej z nich należy wprowadzenie nowej kategorii projektów zielonych, które będą skupiać się na zadaniach z zakresu ochrony środowiska, ekologii, czystości powietrza, nasadzeń róż i pozostałej roślinności oraz zwierząt. Jednak to tylko jedna z wielu zmian, które wprowadziliśmy w KBO 2021, zatem koniecznie zapoznajcie się z nowym Regulaminem Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego!

Nowy Regulamin Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego znajdziecie pod adresem bit.ly/Regulamin_KBO2021

Wzorem ubiegłej edycji, tegoroczna odsłona zostanie przeprowadzona w pełni elektronicznie. Od etapu zgłaszania projektów, aż po samo głosowanie - wszystko będzie dostępne internetowo, gdziekolwiek byście się znajdowali. Cały proces tradycyjnie odbywa się za pomocą strony https://kutno.budzet-obywatelski.org/ 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy