Reklama

Będą dodatkowe połączenia z Kutna do Torunia

Opublikowano:
Autor:

Będą dodatkowe połączenia z Kutna do Torunia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Spółka Arriva RP informuje, że 7 listopada br. nastąpiło podpisanie porozumienia z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu w sprawie realizacji regionalnych połączeń kolejowych na styku województw kujawsko–pomorskiego i łódzkiego w rozkładzie jazdy 2014/2015. Po oficjalnym potwierdzeniu uzgodnień, zwróciliśmy się do zarządcy infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe o wycofanie wniosków rozkładu jazdy złożonych w skróconej relacji do stacji Kaliska Kujawskie.

Arriva RP będzie realizowała zadania przewozowe na odcinku granica województwa – Kutno na zasadzie bezpośredniego zlecenia Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, w oparciu o uzgodnienia pomiędzy zaangażowanymi Urzędami Marszałkowskimi. Spółka uruchomi 4 połączenia z Torunia (Włocławka) do Kutna oraz 4 w kierunku odwrotnym. W rozkładzie jazdy pojawi się również para pociągów uruchamianych przez spółkę Przewozy Regionalne w bezpośredniej relacji Łódź – Toruń.

Dzięki zaangażowaniu Urzędów Marszałkowskich Województwa Kujawsko –Pomorskiego oraz Łódzkiego udało się zagwarantować ciągłość komunikacji na odcinku granicznym i uchronić podróżnych przed utratą połączeń kolejowych. Zaproponowane rozwiązanie stanowi skuteczne zabezpieczenie potrzeb komunikacyjnych mieszkańców, którzy codziennie podróżują pociągami osobowymi pomiędzy województwami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE