Reklama

Bedą szybsze podróże z Kutna do Torunia. Pociąg ma pędzić nawet 160 km/h!

Opublikowano:
Autor:

Bedą szybsze podróże z Kutna do Torunia. Pociąg ma pędzić nawet 160 km/h! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zainwestowały w linię między Kutnem a Toruniem Głównym. Pociągi pasażerskie po zmodernizowanych odcinkach będą mknąć z prędkością dochodzącą do 160 km/h. Wartość inwestycji zrealizowanych i prowadzonych wynosi około 190 mln zł netto.

Projekt pn. „Prace na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno – Toruń Główny” realizowany jest w ramach Krajowego Programu Kolejowego „Zwiększenie dostępności magistrali E 20 i C-E 20 poprzez poprawę stanu technicznego przyległych linii kolejowych”. Inwestycja finansowana jest ze środków krajowych.

Po zakończeniu wszystkich prac pociągi pasażerskie będą mogły jechać po zmodernizowanym odcinku Kaliska Kujawskie – Czerniewice z prędkością do 160 km/h, zamiast obecnych 120 km/h, a składy towarowe 120 km/h, zamiast 80 km/h. Po odcinku Włocławek Brzezie – Aleksandrów Kujawski pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 140 km/h, zamiast 120 km/h, a towarowe 100 km/h, zamiast 80 km/h.

Wykonawca pracuje na odcinku między Kaliskami Kujawskimi a Czerniewicami. Na przystanku Wiktorowo przebudowywany jest peron nr 2. Będzie on wyższy, co ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Peron zostanie wyposażony w nową wiatę, ławki oraz gabloty informacyjne. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się będą mogły skorzystać z wygodnej pochylni.

Na szlaku Kaliska Kujawskie – Czerniewice wymieniony został tor oraz sieć trakcyjna na odcinku 2 km. Na 8-kilometrowym odcinku są roboty torowe. Gotowe są fundamenty pod nową sieć trakcyjną. Prace planowane są do kwietnia 2021 r. Wartość to prawie 39 mln zł netto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE