Reklama

Będzie dochodzenie ws. biskupa Dziuby. Chodzi o sprawę nadużyć seksualnych wobec małoletnich

Opublikowano:
Autor:

Będzie dochodzenie ws. biskupa Dziuby. Chodzi o sprawę nadużyć seksualnych wobec małoletnich - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kuria Metropolitalna Łódzka poinformowała o rozpoczęciu dochodzenia w sprawie zaniedbań biskupa Andrzeja Dziuby, który lekceważyć miał sprawy wykorzystywania seksualnego dzieci przez księży z naszej diecezji.

- W następstwie formalnych zgłoszeń, Stolica Apostolska, w oparciu o motu proprio Ojca Świętego Franciszka Vos estis lux mundi (art. 10 §1), upoważniła arcybiskupa metropolitę łódzkiego do przeprowadzenia dochodzeń w sprawie zasygnalizowanych zaniedbań biskupa Andrzeja Dziuby w prowadzeniu spraw o nadużycia seksualne na szkodę osób małoletnich ze strony niektórych duchownych diecezji łowickiej. Etap diecezjalny dochodzeń został zakończony - informuje ks. dr Zbigniew Tracz, kanclerz Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.

Jest to pokłosie m.in. sprawy księdza Piotra S, który miał podstępem zwabiać młodych chłopców i wykorzystywać ich dziecięcą naiwność, a gdy sprawa wychodziła na jaw, szybko zmieniać parafię unikając odpowiedzialności. Trwało to już od połowy lat '90, a o wszystkim wiedzieć mieli łowiccy biskupi - zarówno Alojzy Orszulik, jak i Andrzej Dziuba. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE