Reklama

Reklama

Będzie duża inwestycja w kutnowskiej szkole. Oficjele przekazali bon na kilkaset tys. zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Inwestycja za blisko 350 tys. zł zostanie zrealizowana w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie. W czwartek pod placówką odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele Powiatu Kutnowskiego oraz parlamentarzyści przekazali bon na ręce dyrektor szkoły.

Reklama

Na terenie ZS nr 2 powstanie nowe, wielofunkcyjne boisko. W czwartkowej konferencji udział wzięli: Przemysław Błaszczyk, Senator RP; Marek Matuszewski, Poseł na Sejm RP; Zbigniew Linkowski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego; Daniel Kowalik - Starosta Kutnowski oraz Joanna Zielińska, Dyrektor ZSZ nr. 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie. 

- Spotykamy się dziś, by przekazać Państwu bardzo dobrą informację. Niezmiernie miło mi poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z projektu „Polska Sportowa” w wysokości 348 tysięcy 600 złotych. Z tego dofinansowania zbudowane zostanie wielofunkcyjne boisko sportowe dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr. A. Troczewskiego w Kutnie. – mówił starosta Daniel Kowalik.

Oficele zaznaczali, że szkoła ma ogromne potrzeby sportowe.

- Tylko najlepsze wnioski otrzymały dofinansowanie i można się tym szczycić. W Ministerstwie Sportu i Turystyki przekazujemy ogromne środki na hale sportowe, lodowiska, sale gimnastyczne czy właśnie boiska wielofunkcyjne. Myślę, że to boisko będzie tętnić życiem i będzie bezpiecznym obiektem sportowym. – mówił Marek Matuszewski, poseł na sejm RP.

- Cieszymy się ogromnie, że kolejne środki trafiły do Powiatu Kutnowskiego. Inwestycja sportowa jest bardzo ważna bowiem już wcześniej rozmawialiśmy z Panią Dyrektor o tym jak ważne dla szkoły jest boisko wielofunkcyjne. Ogromne podziękowania dla Powiatu i Pana Starosty, dla Pani Dyrektor i dla wszystkich, którzy się przyczynili do tego, że ta inwestycja może zafunkcjonować. Dziękuje też Panu Posłowi, za to, że pilnował, by te środki trafiły właśnie na takie inwestycje. Pozostaje życzyć  szybkiej i bezproblemowej realizacji zadania. Tak, by młodzież mogła korzystać z boiska jak najszybciej. – mówił Przemysław Błaszczyk, senator RP.

Dyrektor szkoły nie kryła swojego zadowolenia z planowanej inwestycji. 

- Jestem przeszczęśliwa, że po wielu latach będziemy mogli w pełni wykorzystać ten teren dla naszej młodzieży. Bardzo dziękuję wszystkim instytucjom, a przede wszystkim Panu Staroście i Starostwu Powiatowemu w Kutnie, które zrobiło ogrom pracy, by to boisko wreszcie u nas powstało. Serdecznie dziękuję. – mówiła Joanna Zielińska, dyrektor ZS nr 2.

Środki na wykonanie inwestycji są zabezpieczone w budżecie na przyszły rok, a prace rozpoczną się od razu po postępowaniu przetargowym i w miarę możliwości pogodowych.

Info: Powiat Kutnowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy