Reklama

Będzie normalny przejazd na Józefowie? „Są pewne nadzieje”

Opublikowano:
Autor:

Będzie normalny przejazd na Józefowie? „Są pewne nadzieje” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wraca sprawa problemów komunikacyjnych między strefą ekonomiczną a miastem. Temat budowy wiaduktu na Grunwaldzie wciąż jest aktualny, jednak teraz pojawia się koleje światełko w tunelu. Możliwe, że kolej zdecyduje się na przebudowę wąskiego i niskiego przejazdu na Józefowie.

Tę sprawę w trakcie wczorajszej konferencji prasowej poruszył prezydent Zbigniew Burzyński. Do władz miasta docierają szczątkowe informacje, że kolej zamierza przebudować wiadukt nad ul. Troczewskiego (w okolicach Szkoły Podstawowej nr 6). Jak mówił prezydent, przebudowany ma być także wiadukt w ciągu ulic Józefów i Warszawskie Przedmieście.

Jest więc ogromna szansa na to, że jedno z najbardziej newralgicznych miejsc na drogowej mapie Kutna doczeka się normalnego wyglądu i stanie się w pełni funkcjonalne i przyjazne dla kierowców.

- Zobaczymy co z tego będzie. Pewne nadzieje na pewno są – mówił Zbigniew Burzyński.

Wcześniej kolej nie chciała zajmować się tym problemem, o czym pisaliśmy wielokrotnie, chociażby TUTAJ.

Niezależnie od tego w trakcie najbliższej sesji rady miasta radni zapoznają się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego końcówki ul. Grunwaldzkiej. To konieczne to budowy wiaduktu nad torami.

- Jeśli plan zostanie przyjęty będziemy zlecać wykonanie projektu – mówił prezydent Kutna.

O tej inwestycji wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Przypomnijmy, że jej szacunkowa wartość wyniesie ok. 25. mln. zł. Jej realizacja najwcześniej może być planowana w latach 2020-2021.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE