Reklama

Reklama

Belgowie budują centrum logistyczne w kutnowskiej strefie. To kolejna inwestycja firmy w naszym mieście

Opublikowano: pt, 8 kwi 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczęła się rozbudowa centrum logistycznego Katoen Natie, belgijskiej firmy specjalizującej się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań logistycznych. Posiada ona ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w 160 lokalizacjach na całym świecie.

Reklama

Rozbudowa centrum logistycznego Katoen Natie w Kutnie

Firma Commercecon – generalny wykonawca obiektu - właśnie ruszyła z budową w Kutnie magazynu wysokiego składowania dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego specjalizującego się w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla odbiorców z przemysłu petrochemicznego. Budynek będzie miał wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia sięgnie 10,5 tys. mkw.

- Obiekt powstaje w formule built-to-suit, dzięki czemu od samego początku mamy możliwość kształtowania powierzchni magazynowej pod przyszłe potrzeby Klienta. Dla zwiększenia efektywności przepływu towarów, hala będzie posiadała 10 doków rozładunkowych. Połączymy ją z istniejącymi już obiektami należącymi do operatora siecią dróg wewnętrznych, a w ramach generalnego wykonawstwa zagospodarujemy także teren wokół niej – mówi Robert Knap, kierownik budowy w Commercecon. 

Warto wspomnieć, że budowane centrum logistyczne to kolejna inwestycja belgijskiej firmy w Kutnie. W 2020 roku przejęła ona kompleks logistyczny Nijhof-Wassink o powierzchni 40 tys. mkw. oraz farmę silosów, a następnie rozpoczęła proces rozbudowy istniejącej infrastruktury stawiając baterie dodatkowych 42 silosów. 

- Katoen Natie konsekwentnie realizuje strategię rozwoju w Europie Centralnej i Wschodniej wychodząc naprzeciw potrzebom swoich kluczowych klientów. Stały i dynamiczny wzrost gospodarczy Polski oraz regionu, położenie geograficzne Kutna oraz lokalna infrastruktura skłoniły grupę Katoen Natie do dalszych inwestycji. Mamy nakreślony ambitny plan rozwoju na kolejne lata, który mamy nadzieję systematycznie realizować -  podkreśla Łukasz Kacprzak, dyrektor zarządzający Katoen Natie Polska.

"Tereny inwestycyjne w Kutnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów" 

Jak zaznacza firma, Podstrefa Kutno w ŁSSE to dogodnie położone tereny inwestycyjne, świetnie skomunikowane siecią dróg krajowych oraz autostradą A1. Sąsiedztwo magistrali kolejowej E20 oraz sieć bocznic dodatkowo ułatwiają prowadzenie operacji logistycznych działających tutaj podmiotów. 

Zainteresowanie zagranicznych inwestorów kutnowską strefą ekonomiczną potwierdzają również władze miasta. 

- Tereny inwestycyjne w Kutnie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów z całego świata. Poza lokalizacją i dostępnością komunikacyjną, wyróżniamy się także dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Możliwość skorzystania z usług jednego z dwóch operatorów energetycznych czy też gazowych nie jest czymś powszechnym w wielu strefach przemysłowych. Nowe inwestycje, to nowe, coraz ciekawsze miejsca pracy, które stają się magnesem przyciągającym nowych mieszkańców – komentuje prezydent Kutna Zbigniew Burzyński.

Przypomnijmy, wczoraj informowaliśmy o kolejnym zakładzie, który otworzy swoje podwoje w Kutnie. Mowa o firmie Newly Weds Foods Poland - światowym liderze w produkcji panierek do żywności, przypraw, sosów i dodatków funkcjonalnych dla wiodących i uznanych marek. Więcej w naszym artykule: Amerykanie wybudują fabrykę w Kutnie. Ile osób na początek chcą zatrudnić?

Żródło: Tower Group Communications

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)