Reklama

Reklama

Betonowy Laur za Plac Wolności: Wiceprezydent odbiera nagrodę, pomysłodawcy dziękują za miłe przyjęcie [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: fot. ASZdziennik

Betonowy Laur za Plac Wolności: Wiceprezydent odbiera nagrodę, pomysłodawcy dziękują za miłe przyjęcie [WIDEO] - Zdjęcie główne

Za rewitalizację Placu Wolności władze Kutna otrzymały Betonowy Laur - nagrodę konkursu redakcji ASZdziennik | foto fot. ASZdziennik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Taka statuetka jeszcze do Kutna nie trafiła. Władze miasta za rewitalizację Placu Wolności odebrały nagrodą nazwaną Betonowym Laurem. Pomysłodawcy tego dość nietypowego plebiscytu chwalą sobie sposób w jaki zostali przyjęci przez Urząd Miasta.

Reklama

Betonowy Laur to konkurs zorganizowany przez satyryczny portal ASZdziennik. Okazało się, że najwięcej głosów zebrał Plac Wolności w Kutnie.

- Zdecydowaliście. Kilka tygodni temu ogłosiliśmy konkurs o Betonowy Laur - najgorszą nagrodę architektoniczną w Polsce za najlepiej zabetonowane miejsce w Polsce. Dziś ogłaszamy zwycięzcę. I zapraszamy na zupełnie prawdziwą relację z wręczenia nagrody. Betonowy Laur to nagroda za niezłomną walkę z zielenią i wkład w ocieplenie klimatu – czytamy na ASZdziennik.

Pomysłodawcy tego niecodziennego plebiscytu dodają, że „dzięki ludzkiej i deweloperskiej kreatywności coraz więcej zielonych terenów w Polsce pokrywa beton, dlatego chcą wyróżnić miejsca, którym przydałoby się trochę drzew”.

Kutno zwyciężyło, więc w naszym mieście pojawił się reporter ASZdziennika wraz z operatorem kamery imieniem Krzysiu. Mężczyźni odwiedzili nagrodzone miejsce, chcieli policzyć drzewa. Potem „coś zjedli, bo się głodni zrobili”, by następnie odwiedzić gmach magistratu. Tam chcieli spotkać się z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim by wręczyć mu statuetkę.

Przyjezdni nieznając miasta początkowo odwiedzili Urząd Gminy w Kutnie, gdzie zostali poinformowani, że w tym akurat budynku mogą spotkać się z wójt.

- Dobra Krzysiu, moja wina, pomyliłem się. Tam wójt, ale tu pewnie będzie prezydent. Idziemy – powiedział prowadzący po czym skierował się już w stronę właściwego urzędu.

Ostatecznie Betonowy Laur trafił w ręce wiceprezydenta Jacka Boczkai, który przy okazji opowiedział swoim gościom nieco historii Placu Wolności.

- To jest ASZdziennik, ale nic nie zostało zmyślone. Bardzo dziękujemy panu wiceprezydentowi Kutna oraz miejskim urzędnikom za miłe przyjęcia (serio serio!) i odebranie nagrody! – komentują organizatorzy konkursu.

Poniżej wideo z wręczenia Betonowego Lauru.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy