Reklama

Reklama

Bezcenna pomoc i łzy wzruszenia na kutnowskim dworcu. Mieszkańcy wspierają uchodźców [ZDJĘCIA]

Opublikowano: ndz, 6 mar 2022 08:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. Wczorajszego wieczoru na stacji PKP zjawiła się liczna grupa mieszkańców, obdarowując uchodźców uciekających z owładniętej wojną Ukrainy.

Reklama

Dziesiątki osób na peronie, kartony z artykułami spożywczymi, gesty wsparcia, uściski, łzy wzruszenia - takie obrazki od kilku dni wpisują się w krajobraz stacji PKP w Kutnie. Nie inaczej było wczorajszego wieczoru. 

- Najwięcej dzieci potrzebujących pomoc przejeżdża przez Kutno pociagami relacji Kutno Berlin 17:43, Warszawa Szczecin 21:55. Jeżeli ktoś z pomagających dostarczy rzeczy w postaci: soczki, woda, kanapki, zabawki, jestem wstanie podjechać i zabrać dostarczyć dane produkty w każdym przyjeżdżającym pociągu, gdzie są osoby potrzebujące. Pozdrawiam. Myślę, że kutnianie otworzą swoje serca i pomogą - zachęcała w mediach społęcznościowych Pani Monika Baranowska.

W sobotnie popołudnie kutnianka informowała, że pociąg przyjeżdżajacy o godzinie 17:43 jest dobrze wyposażony w pomoc humanitarną, w związku z czym kluczowe jest dostarczanie darów na pociąg relacji Warszawa-Szczecin o godz. 21:55 oraz o godz. 22:01 do Bydgoszczy. 

Mieszkańcy po raz kolejny nie zawiedli. Tuż przed godz. 22. na dworzec znów przybyła liczna grupa kutnian, obdarowując uchodźców artykułami spożywczymi, jak i bezcennymi gestami wsparcia. Zresztą, zdjęcia w galerii naszego artykułu mówią same z siebie. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)