Reklama

Reklama

Marszałek wysyła pociąg ŁKA po uchodźców z Ukrainy. Już jutro przyjadą do naszego województwa [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 5 mar 2022 20:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego wysyła pociąg, którym do naszego województwa przyjadą uciekający przed wojną mieszkańcy Ukrainy. To pierwszy taki pociąg, który wyrusza z Łódzkiego w stronę granicy. Wszystkie służby koordynowane przez wojewodę łódzkiego pracują w tej chwili, by zapewnić bezpieczny transport i miejsca pobytu po dotarciu do naszego województwa.

Reklama

- Otrzymałem prośbę z Zarządzania Kryzysowego w Warszawie o pomoc w zorganizowaniu transportu dla uchodźców wojennych z granicy Polsko-Ukraińskiej. Nasza odpowiedź była natychmiastowa. Potrzebowaliśmy zaledwie dwóch – trzech godzin do zorganizowania potrzebnego transportu i już za chwilę pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wyruszy w drogę – powiedział marszałek podczas briefingu prasowego.

Krótkie spotkanie z dziennikarzami odbyło się dziś (5 marca), po południu w Łodzi na zapleczu technicznym ŁKA.

Pociąg do Łodzi powróci w niedzielę w godzinach porannych. Osoby, które nim przyjadą, znajdą zakwaterowanie przede wszystkim w miejscach przygotowanych przez Łódzki Urząd Wojewódzki.

- Chcemy zapewnić tym wszystkim osobom, które przywieziemy chwilę oddechu, spokoju po tych strasznych przeżyciach, które mają miejsce w ich kraju, po marszu do granicy – mówił marszałek

Jak dodał, dzisiejsze działania zostały przeprowadzone przy wsparciu wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego.

- Będę chciał, żeby w pomoc zaangażowali również się inni samorządowcy. Ale tak naprawdę pomóc może każdy – podkreślił marszałek.

Nad uchodźcami w pociągu będzie czuwała pomoc medyczna i liczna grupa wolontariuszy.

Ta sytuacja pokazuje jak bardzo potrzebni są ludzie, którzy chcą pomagać. Dlatego też Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego tworzy bazę wolontariuszy, którzy chcą zaangażować się w pomoc  uciekającym przed wojną mieszkańcom Ukrainy.

Na stronie www.lodzkie.pl/ukraina znajduje się link do formularza zgłoszeniowego, który wystarczy wypełnić i odesłać.

Info: Urząd Marszałkowski województwa łódzkiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy