Reklama

Reklama

Leroy Merlin przeznacza mln zł na wsparcie dla Ukrainy i wstrzymuje współpracę z rosyjskimi i białoruskimi dostawcami

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum KCI

Leroy Merlin przeznacza mln zł na wsparcie dla Ukrainy i wstrzymuje współpracę z rosyjskimi i białoruskimi dostawcami  - Zdjęcie główne

Leroy Merlin przeznacza mln zł na wsparcie dla Ukrainy i wstrzymuje współpracę z rosyjskimi i białoruskimi dostawcami | foto archiwum KCI

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dobie rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Leroy Merlin Polska przeznaczy milion złotych na wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów. Firma podjęła również decyzję o wstrzymaniu współpracy z dostawcami z Rosji i Białorusi.

Reklama

- Dotychczasowa współpraca, z dostawcami z Rosji i Białorusi, miała charakter marginalny, jednakże decyzja o wstrzymaniu współpracy ma dla nas wymiar symboliczny. Najlepszą rzeczą jaką możemy w tej chwili zrobić to okazać solidarność z ofiarami tego konfliktu oraz przeznaczyć realne i materialne wsparcie wszystkim poszkodowanym. W związku z tym, całkowity dochód ze sprzedaży wszystkich produktów pochodzenia białoruskiego bądź rosyjskiego, które jeszcze znajdują się na półkach sklepowych, będzie w całości przekazany na rzecz potrzebujących, zarówno w Polsce jak i w Ukrainie - mówi Krzysztof Kordulewski, Dyrektor Generalny Leroy Merlin Polska.

W tym celu Leroy Merlin Polska w trybie natychmiastowym przeznacza milion złotych na wsparcie materialne i finansowe obywateli Ukrainy. Jest to jedynie pierwszy etap działań pomocowych.

- Jednocześnie chcielibyśmy zaznaczyć, że obecnie najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych pracowników oraz ich rodzin. Dlatego w pierwszej kolejności, skontaktowaliśmy się z naszymi pracownikami, którzy pochodzą z Ukrainy, aby poznać ich potrzeby i zaplanować odpowiednie dla nich wsparcie. Pozostajemy także w kontakcie z naszymi pracownikami, którzy w ostatnim czasie zatrudnieni byli w Ukrainie i Rosji. Zarówno oni, jak i członkowie ich rodzin, objęci są naszą opieką - dodaje Krzysztof Kordulewski. 

Wsparcie finansowe oraz materialne, które Leroy Merlin przekazało na pomoc dla Ukrainy, będzie dystrybuowane przez pracowników, którzy czynnie włączyli się w organizację wsparcia. 

Info: Leroy Merlin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy