Reklama

Reklama

Uchodźcy będą nocować w szkole podstawowej. Władze Kutna przygotowały punkt tymczasowego pobytu [ZDJĘCIA/WIDEO]

Opublikowano: pt, 4 mar 2022 14:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Szkole Podstawowej nr 1 w Kutnie uruchomiono punkt tymczasowego pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Będą oni mogli spędzić w tym miejscu 2-3 noce, po czym ruszą w dalszą drogę.

Reklama

Od czasu wybuchu wojny za naszą wschodnią granicą zdarzały się przypadki, że ludzie uciekający z Ukrainy w głąb Polski zatrzymywali się w Kutnie, by tu odpocząć. Wtedy czasem pojawił się problem z miejscami noclegowymi. Przykładowo – wczoraj kilka osób skierowano do noclegowni.

Z tego powodu władze Kutna zdecydowały się na uruchomienie punktu tymczasowego pobytu dla uchodźców, którzy będą mogli spędzić tam trochę czasu, odpocząć i ruszyć w stronę docelowego miejsca swojej podróży.

- Uruchomiliśmy ten punkt w związku z tym, że Kutno jest miastem tranzytowym i jest duże zainteresowanie tymczasowym pobytem u nas. Osoby, które tu trafią będą przebywać tu krótko – jeden, dwa, może trzy noclegi – mówił wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak.

Miejsce przygotowane dla uchodźców dysponuje dobrym zapleczem sanitarnym – są tam prysznice i toalety. Zadbano o wyżywienie i na potrzeby uchodźców będzie pracować stołówka.

W sumie na miejsce noclegowe zaadoptowano dwa pomieszczenia - małe salki gimnastyczne, które są zlokalizowane przy wejściu od ulicy Sobieskiego, dlatego pomoc nie będzie powodowała komplikacji z prowadzeniem zajęć. Sale są ogrzewane.

- Pomieszczenia są już przygotowane do przyjęcia pierwszych potrzebujących. Mamy ułożone 30 materaców, śpiworów i koców - poinformował Urząd Miasta.

W nowotowartm punkcie noclegowym pierwsi uchodźcy mogą pojawić się już dzisiaj.

Poinformowano także, że z danych przekazanych przez organizacje pozarządowe i osoby prywatne wynika, że obecnie w Kutnie przebywa 100-150 osób, które uciekły przed wojną. Są one pod opieką mieszkańców Kutna, którzy zapewnili im schronienie.

Poniżej wideo zrealizowane przez UM Kutno z konferencji prasowej wiceprezydentów Zbigniewa Wdowiaka i Jacka Boczkai poświęconej punktowi tymczasowego noclegu dla uchodźców.

W galerii zdjęcia tego, jak ten punkt wygląda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy